Aicinām uz siena talku Vecdaugavā | WWF Latvia

Aicinām uz siena talku VecdaugavāPublicēts 18 jūnijs 2018   |  
Siena talkas dalībnieki ap 1940. gadu
© Latvijas Nacionālā bibliotēka
Vai Tu esi kādreiz piedalījies siena talkā - grābis sienu vai pat bijis atbildīgs par pareizu siena zārda salikšanu? Un tad vēl pēcāk tā uz siena šķūni vešana, kur bērniem bija mērķtiecīgi jālēkā, lai svaigo lopu maltīti pieblietētu un šķūnī pietiktu vietas visiem ziemas krājumiem. 

Šodien pļavu apsaimniekošana, izmantojot šo tradicionālo pieeju, ir retums. Taču vienlaikus siena pļaušana ir pieeja, kas ļauj saglabāt dabas daudzveidību pļavā. Turklāt, tradicionālā siena pļaušana ir vienīgā iespēja apsaimniekot tādas pļavas, kur lauksaimniecības tehnika netiek klāt. Tā tas ir arī dabas liegumā "Vecdaugava". Tāpēc kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldi 26. jūnijā aicinām uz siena talku PDF brīvprātīgos un citus interesentus. Būs iespēja atjaunot savas zināšanas vai arī no jauna uzzināt, kā notiek tradicionālā siena vākšana, un uzzināt, kāpēc šāda pieeja konkrētajā vietā ir nepieciešama. Protams, siena grābšana piedāvā arī lielisku bezmaksas fitnesu brīvā dabā. Talkas ietvaros nodrošināsim arī kopīgu pusdienošanu.

Talkas norises vieta - Dabas liegums Vecdaugava
Laiks - 26.06.2018, no plkst. 11.00 - 15.00
Ja brauc ar personīgo auto, tad jāpulcējas ir Laivinieku ielā (https://www.google.com/…/@57.0448…/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e3). 
Taču talkā iespējams nokļūt arī izmantojot sabiedrisko transportu.
No centra kursē 24. autobuss, 300. un 224. minibuss. Jākāpj ārā pieturā Vecdaugava un jāiet apmēram vēl 15 min. Minibusu maršruti pieejami šeit:
https://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#minibus/224/a-bhttps://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html…
Ja brauc no Purvciema, der arī 58. autobuss.

Dalībniekus lūdzam pieteikties, rakstot uz e-pastu info@pdf.lv

 
Siena talkas dalībnieki ap 1940. gadu
© Latvijas Nacionālā bibliotēka Palielināt

komentāri

blog comments powered by Disqus