Turpinās diskusijas par KLP | WWF Latvia

Turpinās diskusijas par KLPPublicēts 29 jūnijs 2018   |  
Mākslīgā mitrzeme Somijā.
© Linda Grīnberga
Darbs pie ES kopējais lauksaimniecības politikas veidošanas neļauj atslābt arī vasarā. Pasaules Dabas Fonds (PDF) turpina aktīvi iesaistīties dažāda līmeņa diskusijās, lai Latvijas pozīcija galarezultātā būtu visām pusēm labākais iespējamais risinājums. Būtiski, ka arī WWF Eiropas politikas birojs strādā kā vides interešu aizstāvis, lemjot par šīm jaunajām politikas iniciatīvām Briselē.
 
Šonedēļ piedalījāmies diskusijā Zemkopības ministrijā, kur kopā ar ministrijas dažādu departamentu pārstāvjiem, VARAM, lauksaimnieku un vides organizācijām un pētniekiem diskutējām par potenciālajiem agrovides pasākumiem, kurus būtu vērts īstenot Latvijā pēc 2020. gada.
 
Būtiskākie secinājumi? Pirmkārt, ir būtiska noteiktu mērķu un indikatoru definēšana. Tam ir cementējoša loma tālākas politikas realizēšanā. Otrkārt, svarīga ir arī labās prakses pieredzes apmaiņa. PDF to cenšas darīt, rīkojot konkursu Gada lauksaimnieks. Taču, lai kā mums gribētos, skaidrs, ka vienas NVO centieni paliek tikai vienas NVO centieni. Tāpat diskusijas dalībnieki atzina, ka pietrūkst informācijas par jaunākajiem zinātniskajiem atklājumiem un to ieviešanas iespējām savās saimniecībās. Visbeidzot, būtiska ir arī sabiedrības izglītošana par vides aspektiem, lai aizvien mazāk mēs saskartos ar neizpratni – kāpēc vispār ir jāaizsargā bioloģiskā daudzveidība?
 
Lai augstākminētās problēmas risinātu, protams, būtu nepieciešams mērķtiecīgs finansiāls atbalsts un plašākas iespējas saņemt konsultatīvo atbalstu. Diskusijas gaitā izkristalizējās dažādas problēmas, kuru risinājumiem būtu jābūt iekļautiem topošajā KLP dokumentā. Sekosim līdzi, lai labie nodomi neizplēn.
 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no valsts budžeta līdzekļiem. Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild Pasaules Dabas fonds. 

 
Mākslīgā mitrzeme Somijā.
© Linda Grīnberga Palielināt

komentāri

blog comments powered by Disqus