Pasaule gatavojas klimata sarunām Parīzē - top jauns "Kioto protokols" | WWF Latvia

Pasaule gatavojas klimata sarunām Parīzē - top jauns "Kioto protokols"Publicēts 22 septembris 2015
Leduslācis Ursus maritimus uz ledus gabala, Polārais loks, Krievija.
© www.JSGrove.com / WWF

Tuvojoties Parīzes klimata sarunām (COP 21 samitam), solījumus par emisiju samazināšanu ir devušas vairākas valstis; tās kopā veido aptuveni 60% no visām pasaules siltumnīcefekta gāzu emisijām. Tai pat laikā valstis, kas veido būtisku piesārņojuma daļu, kā, piemēram, Brazīlija, Indonēzija, Indija un Saūda Arābija, savus plānus varētu paziņot nākamo nedēļu laikā, ziņoja oficiāla Eiropas amatpersona, kura vēlējās palikt anonīma. Līdz mēneša beigām varētu būt skaidra valstu pozīcija, kas aptvertu līdz pat 90 % no patreizējām siltumnīcefekta gāzu emisijām.

Ņemot vērā to, ka visas valstis pagaidām vēl nav iesniegušas informāciju par apņemšanos samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, aizvien lielāku satraukumu rada tas, ka apņemšanās nebūs pietiekamas, lai nepieļautu globālās temperatūras celšanos par vairāk kā 2°C, ziņo ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām izpildsekretāre Kristiana Figueres (Christiana Figueres).

Nevalstiskās organizācijas, kā arī atsevišķas valstiskas struktūras, tostarp Eiropas Komisija, jau ir brīdinājušas, ka Parīzes COP 21 samita laikā ir jāizveido stingri un nepārprotami noteikumi, kas liek valstīm reāli pildīt solītos emisiju samazināšanas plānus.

"Ja mums ir INDC (Intended Nationally Determined Contributions), bet šī dokumenta īstenošana nav veiksmīga uzskaites mehānisma dēļ, mēs iešausim paši sev kājā,” Eurelectric Eiropas elektroenerģijas nozares pasākumā, kas notika pagājušajā nedēļā, uzsvēra Džos Delbeke (Jos Delbeke), Eiropas Komisijas klimata rīcības nodaļas vadītājs.

Jau ziņots, ka Parīzes konference sāksies 30.novembrī, un paredzēts, ka tā ilgs līdz 11.decembrim. Konferences laikā paredzēts noslēgt jaunu vienošanos par siltumnīcefekta gāzu emisiju ierobežošanu, kam jāaizstāj pašlaik spēkā esošais Kioto protokols.

 

 

 

Pasaules Dabas Fonda darbu vides interešu aizstāvībā un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Uzzini vairāk!

Leduslācis Ursus maritimus uz ledus gabala, Polārais loks, Krievija.
© www.JSGrove.com / WWF Palielināt