Ķīna un ASV paziņo samazināt SEG emisijas | WWF Latvia

Ķīna un ASV paziņo samazināt SEG emisijas



Publicēts 12 novembris 2014
Leduslācis Ursus maritimus uz ledus gabala, Polārais loks, Krievija.
© www.JSGrove.com / WWF
Šodien Ķīnas un ASV – divu pasaules lielāko siltumnīcefekta gāzu emitētājvalstu – paziņojums par jaunajiem emisiju samazināšanas mērķiem, sūta spēcīgu politisko signālu: 2015. gadā tiks panākta globāla ANO klimata vienošanās.

Pasaules Dabas Fonds norāda, ka šobrīd arī citām valdībām vajadzētu aktīvi iesaistīties.  “Pirmās apņemšanās varētu tikt pārrunātas G20 sanāksmē jau šajā nedēļas nogalē, piemēram, lemjot neturpināt ikgadēji investēt 88 miljardus $ fosilo kurināmo izpētē,” iesaka WWF Klimata un enerģijas programmas vadītāja Samanta Smita. Kā zināms, tieši fosilie energoresursi ir viens no nozīmīgākajiem klimata izmaiņu veicinātājiem.

Ir palicis gads līdz starptautiskajām klimata sarunām Parīzē; Ķīnas un ASV paziņojums ir pozitīvi vērtējams, bet tas vairāk būtu jāuztver kā pirmais piedāvājums sarunām, nevis kā galīgais emisiju samazinājums. Gan klimata zinātne, gan taisnīguma principi prasa no šīm valstīm vairāk,” norāda Smita.

Arī WWF-Ķīna direktors Sze Ping Lo pozitīvi vērtē Ķīnas paziņojumu: “Lielāko pasaules ekonomiku pārstāvji atbild uz cilvēku pausto ANO Klimata samitā Ņujorkā, kā arī nesen iznākušo apjomīgo IPCC klimata zinātnieku pētījumu. Šim vajadzētu iedrošināt visus lielākos emitētājus nosaukt savas iespējas samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, jau nākamā gada sākumā”.
Leduslācis Ursus maritimus uz ledus gabala, Polārais loks, Krievija.
© www.JSGrove.com / WWF Palielināt