Zināmi konkursa “Klimata vēstnieks” uzvarētāji | WWF Latvia

Zināmi konkursa “Klimata vēstnieks” uzvarētājiPublicēts 25 marts 2017
Pasaules Dabas Fonda un Tetra Pak konkursa "Klimata vēstnieks" apbalvošana.
© Aija Krodere
Zemes Stundas koncertā #iededziespārmaiņām, kuru Pasaules Dabas Fonds organizēja kopā ar Tetra Pak, tika apbalvoti konkursa “Klimata vēstnieks” uzvarētāji – Sergejs Steļmahs un Džineta Dimante.

No iesūtītajiem pieteikumiem konkursa žūrija – Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis, Tetra Pak Baltijas projektu vadītāja vides jautājumos Marija Slaidiņa un Pasaules Dabas Fonda vēstniece un žurnāliste Kristīne Garklāva izraudzījās tos kandidātus, kuru darbība vides aizsardzības jomā ir ilgstoša, nesavtīga un vērsta uz rezultātu un sniedz maksimālu labumu sabiedrības izglītošanā.

Sergejs Steļmahs 

Sergejs Steļmahs tika apbalvots kā Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks. Par viņu konkursa pieteikumā teikts: “Sergejs man paradīja to, ka lielie darbi sakas ar maziem solīšiem, kurus mēs ikdienā pat nepamanām. Visos projekts, kuros viņš piedalās, Sergejs tiecas, lai mūsu sabiedrība - jaunieši, bērni, pieaugušie, pensionāri, visi, kam rūp apkārtējā vide - būtu informēti  par to, ko viņi spēj mainīt  tagad un šodien, tādā veidā iedvesmojot apkārtējos un padarot šo pasauli tīrāku un dzīvespriecīgāku." Kopš 2011. gada Sergejs brīvprātīgi nodarbojas ar sabiedrības izglītošanu vides jomā, piedalās starptautiskos projektos (Erasmus +). Apguvis 6 starptautiskās neformālās izglītības apmācības (Erasmus +) par ilgtspējīgo attīstību / vides aizsardzību. Organizē vietējus pasākumus, kas ir vērsti uz vides izglītības aktualizēšanu sabiedrībā. 2015.gadā viņa ieguldījums, tika novērtēts Sergejs ir kļuvis par “Gada Brīvprātīgais 2015” balvas ieguvēju vides jomā.

Džineta Dimante

Džineta Dimante tika apbalvota kā “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstniece sabiedrībā”. Pieteikumā teikts, ka LU asociēta profesore un pētniece Džineta Dimante "ikdienā pārtikā izvēlās vietējos un sezonas augļus un dārzeņus, retāk lieto gaļu, izmanto daudzkārt lietojamos iepirkumu maisiņus un pēc iespējas mazāk ņem plānos polietilēna maisiņus; šķiro atkritumus (papīru, stiklu, PET); siltajā sezonā pa Rīgu pārvietojas ar velosipēdu, daudz iet ar kājām vai izmanto sabiedrisko transportu; izmanto energoefektīvās vai LED spuldzes apgaismojumam; lekcijās studentiem cenšas popularizēt: šīs mazās lietas, kā arī lielās lietas, ko var darīt uzņēmējdarbībā." Pieteikumā aprakstīta arī viņas profesionālā darbība un sasniegumi sabiedrības izglītošanā.

Atgādinām, ka Zemes Stunda ir pasaulē lielākā vides akcija, kas tradicionāli notiek marta pēdējās sestdienas vakarā laikā no 20:30 līdz 21:30 pēc vietējā laika. Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi, organizācijas ir aicināti simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tādējādi paužot savu atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem.

Konkursa lieldraugs Tetra Pak Latvija​. Atbalsta Veikals Ceļotājs​.
Pasaules Dabas Fonda un Tetra Pak konkursa "Klimata vēstnieks" apbalvošana.
© Aija Krodere Palielināt