Jūras Roze aicina ES ministrus atbalstīt abildīgu dziļjūras zveju | WWF Latvia

Jūras Roze aicina ES ministrus atbalstīt abildīgu dziļjūras zvejuPublicēts 09 aprīlis 2015
"Jūras roze" ierodas Rīgā
© Pasaules Dabas Fonds

Latvijā ieradusies Jūras Roze – populāra dziļjūras zivs, apaļdeguna grenadieris, kas veidots kā talismans, kurš ceļo pa Eiropas Savienības (ES) Prezidentūras valstīm (pirms Latvijas Jūras Roze uzturējās Itālijā) un informē par Dziļjūras Saglabāšanas Koalīcijas (Deep Sea Conservation Coalition) Dziļjūras zvejas kampaņu.

ES pieder viena no lielākajām dziļjūras zvejas flotēm pasaulē un daži no visvairāk ietekmētajiem dziļūdens zivju krājumiem. Šīs kampaņas mērķis ir pievērst Eiropas ministru uzmanību atbildīgākai jūras iemītnieku zvejai dziļajos ūdeņos - zvejniecības traļi aiz sevis velk lielus, smagus tīklus, kas virzās tieši pār grunti, tādejādi nopostot visu, kas ir to ceļā, ieskaitot koraļļus un sūkļus, kuri ir auguši un attīstījušies tūkstošiem gadu. Šīs zvejas metodes nodara milzīgus postījumus trauslajām dziļjūras ekosistēmām un nereti tiek praktizēta, lai nozvejotu tikai dažas tirgū pieprasītas zivju sugas, tādejādi negatīvi ietekmējot daudzus citus dziļjūras iemītniekus.

Jau kopš 2012.gada Eiropas Savienībā ir notikušas sarunas par jaunām dziļjūras nozvejas regulām. Šādas izmaiņas ir ļoti svarīgas, ja vēlamies saglābt dziļjūras zvejniecību un aizsargāt dziļjūras ekosistēmas. Nav pieļaujams, ka valstis turpina pielietot zvejas metodes, kas iznīcina dziļjūru ekosistēmas. 
Latvija šobrīd ir prezidējosā valsts Eirpas Savienībā un sadarbība ar citām valstīm tā jau pirmajos sešos mēnešos ir centusies panākt vienošanos, lai situācija uzlabotos. Ja tas izdotos, šis būtu ļoti nozīmīgs sasniegums jūras vides saglabāšanā un ilgtermiņa mantojums ne tikai Eiropas, bet visas Pasaules iedzīvotajiem Latvijas Prezidentūras laikā.

Seko mums Tviterī @PDF_Latvija un retvīto ierakstus, lai mūs atbalstītu. Apmeklē vietni Deep Sea Conservation Coalition, lai uzzinātu vairāk.

 

 

Pasaules Dabas Fonda darbu vides interešu aizstāvībā un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Uzzini vairāk!

 

 

 

"Jūras roze" ierodas Rīgā
© Pasaules Dabas Fonds Palielināt