Sestdien notiks seminārs par nekailciršu praksi | WWF Latvia

Sestdien notiks seminārs par nekailciršu praksiPublicēts 26 oktobris 2015
Meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijas
Interesentu grupa "Lejas Kleperi"
© Pasaules Dabas Fonds

Sestdien 31. oktobrī plkst. 10:00 Pasaules Dabas Fonda meža demonstrējumu teritorijā „Pūpoli”, Vecumnieku novada Kurmenes pagastā norisināsies seminārs par nekailciršu mežsaimniecības praksi privātajos mežos. Šis būs pirmais pasākums trīs semināru ciklā, kurā būs iespējams satikt mežsaimniecības speciālistus, uzzināt par ES atbalstu privātajos mežos, likumdošanas aktualitātēm, atbildīgu saimniekošanu savā mežā, īpašu uzmanību pievēršot nekailciršu mežsaimniecības jautājumiem, kā arī  iepazīties ar praksi, apskatot demonstrējumu teritorijas un konsultējoties ar saimniecību īpašniekiem. Uz semināru aicināti  meža īpašnieki, apsaimniekotāji, studenti un  visi citi interesenti.

“Latvijas iedzīvotāji vienmēr lepojušies ar mežu – gan kā emocionāli vērtīgu dabas sastāvdaļu, gan kā nozīmīgu dabas resursu un ekonomikas balstu. Gudra un apdomīga saimniekošana mežā nodrošina ne vien šo vērtību saglabāšanu, bet arī nepārtraukta peļņas iespējas”, uzsver Pasaules Dabas Fonda meža programmas vadītājs Jānis Rozītis.

Semināra laikā meža demonstrējumu teritorijā „Pūpoli” Pasaules Dabas Fonda Meža programmas vadītājs Jānis Rozītis informēs dalībniekus par nekailciršu mežsaimniecību un  tās priekšrocībām un riskiem. Meža konsultāciju pakalpojumu centra pārstāve Rita Daščiora pastāstīs par pieejamo ES atbalstu meža īpašniekiem, bet mežsaimniecības speciālists Mārtiņš Lūkins raksturos demonstrējumu teritorijas un to praksi. Semināra laikā demonstrējumu teritorijas pārvaldnieks Raimonds Mežaks iepazīstinās pasākuma dalībniekus ar savu meža apsaimniekošanas praksi Kurmenes pagastā, saimniecībā “Pūpoli” un blakusesošā Neretas novada Mazzalves pagastā, saimniecībā „Alksnāji”. R.Mežaks pastāstīs mežā arī par pameža un paaugas kopšanas nosacījumiem ES atbalsta saņemšanai. Apmeklētāji demonstrējumu teritorijā varēs izvērtēt arī vasaras vētras radītos postījumus mežā un pārrunāt vēja postījumu mazināšanas iespējas nākotnē.

Pasaules Dabas fonda, Meža konsultāciju un pakalpojumu centra un meža „Pūpoli” īpašnieka Raimonda Mežaka sadarbība attīstījusies jau vairāku gadu garumā. Sākotnēji meža īpašnieks apmeklēja Pasaules Dabas fonda un citu institūciju rīkotos seminārus. Uzzinātais pamudināja arī savos un ģimenes locekļu meža īpašumos jau no 2003. gada attīstīt nekailciršu mežsaimniecību, to īstenojot dažādās mežaudzēs, atšķirīgos meža augšanas apstākļu tipos.

Visi meža īpašnieki, kuri vēlās klātienē aplūkot un uzzināt par nekailciršu mežsaimniecības praksi, aicināti pieteikties Pasaules Dabas Fondā, zvanot uz telefona numuru 67505640 vai rakstot uz info@pdf.lv. Seminārs ir bezmaksas.

Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

 

Vairāk informācijas:

 

Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda Meža programmas vadītājs, mob.: 26420153, tel.: 67505640, e-pasts jrozitis@pdf.lv

Arta Mellupe, Projekta komunikāciju vadītāja, Tel.: 67505640, E-pasts amellupe@pdf.lv

Raimonds Mežaks, demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” pārvaldnieks, mob.: 29639946, e-pasts raimonds.mezaks@gmail.com

Meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijas
Interesentu grupa "Lejas Kleperi"
© Pasaules Dabas Fonds Palielināt