Dabas parkā “Pape” viesojas talcinieki no Igaunijas un Somijas | WWF Latvia

Dabas parkā “Pape” viesojas talcinieki no Igaunijas un SomijasPublicēts 19 augusts 2015
Savvaļas zirgu bars pie Papes ezera.
© Gaston Lacombe

No 20. līdz 23. augustam dabas parkā “Pape” viesosies dabas aizsardzības brīvprātīgie talcinieki no Igaunijas un Somijas. Ārvalstu viesi strādās palieņu pļavās pie biotopa atjaunošanas, kurā ganās Papes savvaļas zirgi un tauri, kā arī uzzinās vairāk par dabas parku “Pape” un lielo zālēdāju lomu dabā. Dabas atjaunošanas projekti un talkas ir guvuši plašu popularitāti Igaunijā un Somijā, tādēļ Pasaules Dabas Fonds jau otro gadu organizē šādu talku arī dabas parkā “Pape” un plāno plašāk attīstīt šo kustību arī Latvijā.

Dabas atjaunošanas projekti un talkas Igaunijā un Somijā ir populāra brīvprātīga kustība, kas apvieno cilvēkus, kuri savā brīvajā laikā vēlas strādāt dabas aizsardzības labā un neformālā vidē mācīties vairāk par dabā notiekošajiem procesiem. „Šīs talkas vieno dažāda vecuma cilvēkus no dažādām sociālajām grupām un iemantojušas plašu popularitāti kā “dabas aizsardzības brīvdienas” – vērtīgi pavadīts brīvais laiks, kas ļauj aktīvi piedalīties dabas aizsardzībā, iegūt jaunas zināšanas, iepazīt līdzīgi domājošus cilvēkus un jaunas vietas. Pasaules Dabas Fonds kopā ar Igaunijas un Somijas kolēģiem šobrīd ir sācis attīstīt stratēģiju, kas ļaus tuvāko gadu laikā uzsākt šādu dabas aizsardzības talku kustību arī Latvijā,” norāda Arta Mellupe, Pasaules Dabas Fonda projektu vadītāja.

Talcinieki iepazīsies ar unikālo dabas parka „Pape” ekosistēmas mozaīku: piekrastes lagūnaveida ezeru un mitrājiem, augsto kūdras purvu ar pārejas purviem, smilšu pludmalēm un staigājošajām kāpām, piekrastes sausajiem un mitrajiem mežiem, kā arī palieņu pļavām ar tām raksturīgajām floras un faunas sabiedrībām. Strādājot pie biotopa atjaunošanas, ārvalstu viesi nodrošinās arī ganību vietas lielajiem zālēdājiem – tauriem, un savvaļas zirgiem. „Lielo zālēdāju loma dabā ir ļoti būtiska, tie sekmē bioloģiski daudzveidīgu pļavu veidošanos un tiešā vai netiešā veidā nodrošina tūkstošiem citu augu un dzīvnieku sugu eksistenci,” norāda Ints Mednis, dabas parka „Pape” pārstāvis.

Dabas parks “Pape” aizņem 51 777 ha un atrodas Latvijas DR, Rucavas un Nīcas novados. Dabas parks izveidots 2004. gadā un ir iekļauts Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo teritoriju tīklā – Natura 2000. Daļa parka iekļauta Ramsāres konvencijas starptautiskas nozīmes mitrāju sarakstā.

 

Dabas talkas stratēģijas izveidi atbalsta:

 

 

Pasaules Dabas Fonda darbu vides interešu aizstāvībā un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Uzzini vairāk!

Savvaļas zirgu bars pie Papes ezera.
© Gaston Lacombe Palielināt