Klimata sarunās progress, bet priekšā vēl smags darbs | WWF Latvia

Klimata sarunās progress, bet priekšā vēl smags darbsPublicēts 13 februāris 2015
Vēja elektrostacija
© Global Warming Images / WWF

Šonedēļ Ženēvā notika ANO klimata sarunas, kurās, valdot neparastam noskaņojumam, tika izveidots jaunās klimata politikas uzmetums. Priekšā – smags darbs politikas pilnīgai saskaņošanai un apstiprināšanai.

WWF delegācijas vadītāja Tasnēma Esopa (Tasneem Essop), uzslavējot delegātus par paveikto, norāda, ka kopīgā mērķa apziņa un labā griba palīdzēja pabeigt politikas uzmetumu Parīzes sarunām jau divas dienas pirms sesijas beigām.

Līdz Parīzes klimata sarunām ir palikušas vēl divas vai trīs tikšanās reizes, kuru laikā sarunu vadītājiem jāveic sarežģīts uzdevums – jāpanāk vienošanās par strīdīgajiem jautājumiem. “Pagaidām vairāki no tradicionāli strīdīgajiem jautājumiem vēl nav skarti,” norāda Esopa.

Parīzes klimata sarunu iznākums būs galvenokārt atkarīgs no valstu politiskajiem līderiem.  "Ir gaidāmas vairākas nozīmīgas politisko līderu – gan valsts vadītāju, gan ministru – tikšanās, piemēram, G7, G20 un SDG samita laikā. Arī šīs tikšanās ir iespēja politiskajiem līderiem paust savu nostāju klimata jautājumos,“ stāsta Esopa.

Pirmais politiskās gribas pārbaudījums būs laika posmā no marta līdz jūnijam, kad valstis paziņos savus plānus emisiju samazināšanai, kā arī iespēju nodrošināt finanšu resursus periodā pēc 2020.gada.

"Visā pasaulē pilsoniskā sabiedrība jau mobilizē iedzīvotājus, lai aicinātu politiskos līderus rīkoties izlēmīgi, risinot klimata izmaiņas, kas nereti dēvētas par lielāko izaicinājumu mūsu laikos.”

 

 

Pasaules Dabas Fonda darbu vides interešu aizstāvībā un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Uzzini vairāk!

 

 

 

 

 

Vēja elektrostacija
© Global Warming Images / WWF Palielināt