Pirmo reizi 25 gados Eiropai nebūs vides komisāra | WWF Latvia

Pirmo reizi 25 gados Eiropai nebūs vides komisāraPublicēts 15 septembris 2014
Eiropas Savienības karogs Briselē
© Eiropas Komisija
Jaunievēlētais EK prezidents Žans Klods Junkers nosaucis 27 Eiropas komisārus, t.sk. septiņus viceprezidentus. WWF Eiropas politikas biroja direktors Tonijs Longs, reaģējot uz jaunumiem, norādīja:

„WWF izsaka nožēlu, ka pirmo reizi 25 gadu laikā nav nozīmēts komisārs, kurš atbildētu par vides jautājumiem. Tas sakrīt ar laiku, kad vides problēmas ir īpaši aktuālas politiskajā dienaskārtībā.

Plānots, ka tiks izveidots Vides, jūrniecības un zvejniecības komisāres amats, ko ieņems Karmena Vella no Maltas. Jau šobrīd ir izskanējuši signāli, kas  liecina, ka, piemēram, Putnu un Dzīvotņu direktīvu nepieciešams pārstrādāt un jaunā politika turpmāk plānota „ietverošāka” un „apvienojošāka”.

Pasaules Dabas Fonds īpaši cieši sekos līdzi, lai novērstu, ka šis noved pie pašreizējās vides likumdošanas vājināšanās Eiropā.

Tāpat arī klimata un enerģijas jomās – abās ir samilzuši, steidzami risināmi darbi. Vienam komisāram, kurš būs atbildīgs par abām šīm jomām, būs jāparāda ārkārtīgi augsta līderības spēja, kā arī spēja īpaši skaidri pārredzēt ‘laukumu’, lai sasniegtu nepieciešamo progresu Eiropā.

WWF izsaka nožēlu arī par to, ka, veidojot jauno sistēmu, netika izmantota iespēja īpaši akcentēt un veicināt ilgtspējīgu attīstību.

Mēs aicinām Eiropas Parlamentu pilnībā izmantot visas piešķirtās pilnvaras, lai pārliecinātos, ka vides joma nākamajā Komisijā nav paklusi izzudusi..”

 
Eiropas Savienības karogs Briselē
© Eiropas Komisija Palielināt