Inese Galante un izcilākie mākslinieki aicina glābt Baltijas jūru | WWF Latvia

Inese Galante un izcilākie mākslinieki aicina glābt Baltijas jūruPublicēts 28 jūlijs 2014
Inese Galante / Ineses Galantes fonds kopā ar Pasaules Dabas fondu ir izveidojuši piecu apņemšanās soļu programmu Baltijas jūras aizsardzībai.
© Summertime
28. jūlijā festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” radošā komanda un atbalstītāji iepazīstināja ar festivāla pirmās dienas, 11. augusta, koncertprogrammu.

Tā apvieno izcilāko Latvijas un starptautisko mākslinieku talantu video dokumentācijās, mūzikā un režijā, lai radītu līdz šim nebijušu multimediju projektu “Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru”. Klātesošie, skanot tādiem izpildītājiem kā Anna Hallenberga (Zviedrija), Andreass Šāgers (Austrija), Egils Siliņš un Inese Galante, ieraudzīs vēl neredzētu Baltijas jūras krāšņumu, ko vizuālā performancē atainos pašmāju mākslinieki Sandijs Semjonovs un Uģis Brikmanis.

Aicinot Latvijas iedzīvotājus iesaistīties jūras vides uzlabošanā, Ineses Galantes fonds kopā ar Pasaules Dabas fondu ir izveidojuši piecu apņemšanās soļu programmu.

“Lielu daļu sava mūža esmu pavadījusi Jūrmalā – gan koncertzālē, gan pludmalē. Cilvēku ietekme uz jūru ir acīm redzama. Esam radījuši neatgriezeniskus dabas postījumus, kurus mainīt vairs nespējam. Man kā māksliniecei ar šī projekta palīdzību ir iespēja aicināt ikvienu manu draugu un atbalstītāju apņemties mainīt savus vidi ietekmējošos paradumus. Mēs lūgsim par Baltijas jūras nākotni, lai tā būtu tikpat mūžīga, kā apbrīnojamā meistara Mocarta “Rekviēms”,” stāsta Inese Galante.

Pasākumā piedalījās arī 11. augusta koncerta “Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru” galvenie atbalstītāji – Rīga 2014, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Jūrmalas pilsētas dome -, kas kopā ar Inesi Galanti deva svinīgu solījumu izpildīt kādu no pieciem soļiem, lai kopīgiem spēkiem palīdzētu Baltijas jūrai.
 
  • Maini savus paradumus jau šodien! Apņemos pārdomāt, kā jūru ietekmē tas, ko ēdu un kādu sadzīves ķīmiju lietoju.
  • Kļūsti par piemēru! Apņemos dalīties un iedrošināt citus ar savu pieredzi un idejām, kā uzlabot savu un apkārtējo vidi.
  • Iesaisties un piedalies! Apņemos piedalīties pasākumos un kampaņās, kas palīdz jūras vides uzlabošanai.
  • Esi iniciators! Apņemos izrādīt iniciatīvu un iespēju robežās uzlabot vidi, kurā dzīvoju un strādāju.
  • Atbalsti! Ja ne vienmēr spēju rast laiku un spēku, lai pats savā ikdienā ko mainītu, apņemos atbalstīt citus.
“Rīgai kā šī gada kultūras galvaspilsētai ir iespēja ne tikai organizēt dažnedažādus ar mākslu un mūziku saistītus pasākumus, bet piedalīties arī sabiedrības izglītošanā par Rīgai un visai Latvijai būtiskiem jautājumiem. Baltijas jūra ir dārgums, ar kuru varam lepoties paši un kas ir apbrīnas objekts viesiem no tālām zemēm, tāpēc arī mēs esam par Latvijas vērtību saglabāšanu visās jomās,” apņemšanos izklāsta nodibinājuma “Rīga 2014” programmu vadītāja Aiva Rozenberga.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece Alda Ozola pauda pārliecību, ka Latvijas iedzīvotāji ir tie, kuri ar rūpīgu un atbildīgu attieksmi spēj pozitīvi ietekmēt apkārtējo vidi. “Pārskatot savus ikdienas paradumus, ikviens no mums noteikti atradīs vairākus, kas atstāj gan pozitīvu, gan negatīvu ietekmi uz apkārtējo vidi un Baltijas jūru. Tāpēc aicinu ikvienu no mums aizdomāties par saviem un savas ģimenes paradumiem un rast iespējas aizstāt tos, kas rada negatīvu ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī
pastāstīt par to saviem draugiem un kolēģiem. Esmu pārliecināta, ka kopīga apņemšanās un mūsu personiskās pieredzes nodošana tālāk ir labākais veids kā sekmēt daudzviet pasaulē populāro kustību – beznosacījuma rūpes par vidi.”

“Jūrmalas pilsēta, kā arī citas piekrastes pašvaldības zina, cik daudz enerģijas un resursu jāiegulda, lai veicinātu Baltijas jūras saglabāšanu. Tādēļ ceru, ka festivāla atklāšanas koncerts iekustinās lēni braucošo kuģi - ikviena indivīda apzināti atbildīgu rīcību pret mums un citām valstīm svarīgo dabas resursu. "Rekviēms - lūgšana par Baltijas jūru" būs arī kā skaļš atgādinājums un aicinājums ikvienai piejūras pašvaldībai iedzīvotājos un tās apmeklētājos ieaudzināt rūpes par jūru, pie kuras dzīvojam, atpūšamies un kura daudziem piekrastes iedzīvotājiem ir arī maizes devēja,” stāsta Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.
Inese Galante / Ineses Galantes fonds kopā ar Pasaules Dabas fondu ir izveidojuši piecu apņemšanās soļu programmu Baltijas jūras aizsardzībai.
© Summertime Palielināt