Pasaulē un Latvijā aizvadīta desmitā Zemes stunda | WWF Latvia

Pasaulē un Latvijā aizvadīta desmitā Zemes stundaPublicēts 20 marts 2016   |  
Cilvēki atzīmē Zemes stundu sveču gaismā. Kanāda, Vankuvera.
© Jeremiah Armstrong / WWF-Canada
Jau desmito reizi Zemes stunda apvienoja miljoniem cilvēkus, kas simboliski uz stundu izslēdza apgaismes objektus, paužot savu atbalstu videi draudzīgam dzīvesveidam, visā pasaulē un arī Latvijā. Arī šogad Zemes stunda uzstādīja jaunus rekordus, tajā piedalījās 178 valstis un teritorijas, bet Latvijā savu dalību akcijā bija pieteikušas 67 pašvaldības. Zemes stundas sauklis šogad bija “Iededzies pārmaiņām”, aicinot cilvēkus dalīties un iedvesmot ar saviem videi draudzīgajiem darbiem.

Šogad Zemes stunda notika tikai pāris mēnešus pēc vēsturiskās 2015.gada decembra Parīzes Klimata konference, kurā visu valstu līderi vienojās par pasākumu kopumu siltumnīcefekta gāzu (SEG) izraisošo emisiju samazināšanu. Par klimata pārmaiņām zinātnieki norāda jau vairāk kā 30 gadus un tās tiek saistītas ar SEG koncentrācijas pieaugumu. Spilgtākie klimata pārmaiņu indikatori dažādās teritorijās pasaulē ir kūstoši ledāji, jūras līmeņa celšanās, spēcīgākas vētras un plūdi, sausums, sniega segas samazināšanās. Septiņos kontinentos Zemes stundas laikā izdzisa vairāk kā 400 ikoniskas celtnes un objekti, simbolizējot kopīgu apņemšanos un cerību tam, ka mūsu šodienas darbības spēs saglabāt planētas veselību nākotnes paaudzēm.

Akcijā Zemes stunda daudzās valstīs tika aktualizētas vides problēmas. Singapūras Zemes stundas galvenais notikums bija mežu atjaunošana Indonēzijā - 2015.gada ugunsgrēka laikā tas zaudēja vairāk kā 2 miljonus hektāru. Galapagu salās, kurās iepriekšējās Zemes stundas palīdzējušas aizliegt vienreizējās lietošanas plastmasas maisiņu izmantošanu, šogad uzsvars tika likts uz lokāli ražotām precēm – salas iedzīvotājiem pārtikas pieejamība un tās ilgstpējīga iegūšana ir ļoti būtisks jautājums. Tanzānijā Zemes stundas ietvaros Temekas pašvaldībā vietējā skolā un slimnīcā tika uzstādīts ar saules enerģiju darbināms ūdens sūknis.

“Pēdējās 24 stundas ir parādījušas, cik daudz iespējams sasniegt, cilvēkiem apvienojoties labu mērķu vārdā,” stāsta Sidarta Das (Siddarth Das), Zemes stundas globālā biroja vadītājs. “Katrs izslēgtais apgaismojums simbolizē aicinājumu apzināties kopējās iespējas aizstāvēt mūsu planētu.  Šobrīd katru mēnesi mēs piedzīvojam klimata rekordu pārsniegšanu, taču Zemes stunda lielais dalībnieku skaits atgādina – šobrīd mēs piedzīvojam arī  vēsturisku laiku, kurā ir uzsākta kopīga cīņa pret klimata pārmaiņām”.

Latvijā Zemes stundas laikā 67 pašvaldības aicināja iedzīvotājus atzīmēt Zemes stundu un rīkoties videi draudzīgi katru dienu. Zemes stundas laikā Latvijā notika dažādi pasākumi – radošas meistarklases, ekskursijas, velosipēdu brauciens, galda spēļu vakars, akustiski koncerti un daudzas citas aktivitātes. Pasaules Dabas Fonds Zemes stundu sagaidīja ar Kārļa Kazāka koncertu sveču gaismā.
Cilvēki atzīmē Zemes stundu sveču gaismā. Kanāda, Vankuvera.
© Jeremiah Armstrong / WWF-Canada Palielināt

komentāri

blog comments powered by Disqus