Brexit rada neskaidrības, riskus videi un padara ES vides politiku vājāku | WWF Latvia

Brexit rada neskaidrības, riskus videi un padara ES vides politiku vājākuPublicēts 24 jūnijs 2016
Eiropas Savienības karogs Briselē
© Eiropas Komisija
Reaģējot uz britu referenduma rezultātiem par izstāšanos no dalības Eiropas Savienībā (ES), Ženevjēva Ponsa (Geneviève Pons), Pasaules Dabas fonda (WWF) Eiropas Politikas biroja direktore, norāda:

“Mēs ļoti nožēlojam šo britu sabiedrības lēmumu pamest Eiropas Savienību, jo tas rada neskaidrības un riskus Apvienotās Karalistes videi, kā arī var vājināt ES nostāju starptautisko vides un klimata problēmu risināšanā.

Nav noslēpums, ka Apvienotās Karalistes un pārējās Eiropas daba un iedzīvotāji ir daudz guvuši no dalības ES, kā rezultātā gaiss un ūdens ir tīrāks, ir nodrošināta dabiskās vides un sugu saglabāšana, paātrināta pāreja no fosilā kurināmā uz atjaunojamiem enerģijas veidiem un samazināta oglekļa emisija. Šobrīd ir svarīgi, lai Apvienotās Karalistes valdība apliecinātu, ka būs uzticīga augstajiem vides standartiem, ko nosaka ES likumdošana. Nedz vides problēmas, ar kurām saskaramies, nedz klimata izmaiņas neapstājas robežu priekšā, un ar tām jācīnās nekavējoties vai nu esot ES dalībvalstij, vai nē.

Mēs arī izsakām nožēlu par to, ka zaudēsim Apvienoto Karalisti kā spēcīgu un efektīvu ambiciozo klimata pasākumu aizstāvi ES līmenī, un aicinām visas pārējās dalībvalstis palielināt savas pūles Parīzes nolīguma izpildē.”
Eiropas Savienības karogs Briselē
© Eiropas Komisija Palielināt