Iespēja piedalīties dabas atjaunošanas pasākumā Igaunijā | WWF Latvia

Iespēja piedalīties dabas atjaunošanas pasākumā IgaunijāPublicēts 12 oktobris 2016
Igaunijas Dabas fonds kopā ar Pasaules Dabas Fondu organizē "dabas brīvdienas" Igaunijā.
© ELF
Igaunijas Dabas Fonds (ELF) rīko talku Laidevahē, Sāremā, no 21. līdz 23. oktobrim.

Kā atzīmē organizatori, ainaviskā Laidevahes aizsargājamā dabas teritorija, ko īpaši novērtēs īsti dabasmīļi, aizņem 24 kvadrātkilometrus. Šī teritorija ir bagāta ar dažādiem biotopiem un daudzveidīgām augu sugām, kā arī Sāremā salai raksturīgajām dabas ainavām.

Strādājot piekrastes pļavās, aiz kāda kadiķu krūma iespējams satikt ganībās esošus Igaunijai raksturīgos zirgus vai Herefordas govis. Neskaitot ainavas un dzīvniekus, Laidevahe lepojas ar 129 putnu sugām, no kurām 24 sugas ietilpst Eiropas Savienības t.s. Putnu direktīvas pirmajā pielikumā (sugas, kurām jāpiemēro īpaši aizsardzības pasākumi). Pastaigājoties pa piekrasti, iespējams sastapt dažādas augu sugas, piemēram, retu grīšļu sugu un vairākas orhideju sugas. Izcērtot savvaļas kadiķu audzes, tiek atjaunotas dabiskās ekosistēmas – alvāri un piekrastes pļavas, kas nepieciešamas aitu, zirgu un liellopu ganībām, kā arī biodaudzveidības saglabāšanai.

Dalības maksa (15 euro) iekļauj naktsmītni un ēdināšanu. Dalības maksa neiekļauj prāmja biļetes nokļūšanai uz salu un atpakaļ. Prāmja biļetes iespējams iegādāties internetā (www.praamid.ee). Ir pieejams sabiedriskais transports no Pērnavas līdz Virtsu ostai vai Valjalai (Sāremā). Biļetes iespējams iegādāties www.tpilet.ee.

Daļu izmaksu sedz NVO Igaunijas dabas fonds (Eestimaa Looduse Fond). Talka tiek rīkota sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu.

Dalībnieki uzņemas pilnu atbildību par savu veselību. Piesakoties talkai, dalībnieki apliecina, ka viņu veselības stāvoklis ir atbilstošs, lai tajā piedalītos.

Plašāka informācija par iespēju piedalīties talkā, kā arī dalībnieka anketa pieejama pieejama šeit: http://talgud.ee/talgud/dabas-talkas
Igaunijas Dabas fonds kopā ar Pasaules Dabas Fondu organizē "dabas brīvdienas" Igaunijā.
© ELF Palielināt