Ķīna pieņem lēmumu aizliegt ziloņkaula tirdzniecību | WWF Latvia

Ķīna pieņem lēmumu aizliegt ziloņkaula tirdzniecībuPublicēts 04 janvāris 2017
Āfrikas zilonis Loxodonta africana, pieaudzis, padzeras, fotografēts Subsahāras Āfrikā.
© Martin Harvey / WWF
2016. gada nogalē Ķīna pieņēmusi lēmumu aizliegt ziloņkaula tirdzniecību savā valstī, tirgus likvidāciju īstenojot līdz 2017. gada 31. decembrim. 

WWF valdes priekšsēdētājs Ķīnā Lo Sze Ping norāda: “WWF apsveic Ķīnu ar pieņemto lēmumu aizliegt ziloņkaula tirdzniecību, lai samazinātu pieprasījumu pēc tā un palīdzētu glābt Āfrikas ziloņus. Pasaules lielākā legālā ziloņkaula tirgus likvidācija atturēs Ķīnas iedzīvotājus un tūristus to iegādāties un padarīs sarežģītāku nelegālo importu un tirdzniecību.”

Konvencijā par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora, CITES), kura notika 2016. gada oktobrī, delegāti pieņēma rezolūciju ar aicinājumu visām valstīm, kurās ir atļauta ziloņkaula tirdzniecība, to slēgt.

“Šobrīd, kad trīs no pasaules lielākajiem ziloņkaula tirgiem (Ķīnas, Honkongas Īpašās Pārvaldes Apgabals un ASV) tiek pakāpeniski likvidēti, mēs ceram, ka arī pārējās valstis sekos šim piemēram,” komentē WWF valdes priekšsēdētājs Ķīnā. “Ķīna un ASV ir pierādījušas, ka šis process ir paveicams salīdzinoši ātri, un jo ātrāk, jo labāk Āfrikas ziloņiem.”

2016. gada augustā WWF un TRAFFIC (Savvaļas monitoringa tīkls) publicēja pamatrekomendācijas, lai palīdzētu valstīm ieviest ziloņkaula tirdzniecības aizliegumu divu gadu laikā, informēt cilvēkus par ziloņu aizsardzību un risināt nelegālo tirdzniecību. 

Kaut arī ziloņu malumedniecība savu augstāko punktu oficiāli sasniedza 2011. gadā, aptuveni 20 000 ziloņu nelegāli tiek nogalināti katru gadu, galvenokārt, lai apmierinātu pieprasījumu pēc ziloņkaula Āzijā, sevišķi Ķīnā.

Legālā tirgus aizliegums būtiski ietekmēs nozari, taču tas neapturēs nelegālo tirdzniecību, ja pēc tās būs pieprasījums. WWF un TRAFFIC vēlas iedrošināt Ķīnas valdību veicināt pieprasījuma samazināšanos un sabiedrības informētību un strādāt ar organizācijām, privāto sektoru un vietējām kopienām, lai pārtrauktu nelegālo ziloņkaula tirdzniecību.
Āfrikas zilonis Loxodonta africana, pieaudzis, padzeras, fotografēts Subsahāras Āfrikā.
© Martin Harvey / WWF Palielināt