Papes ezerā reidos pārbaudītas vairāk kā 450 personas | WWF Latvia

Papes ezerā reidos pārbaudītas vairāk kā 450 personasPublicēts 06 janvāris 2017
Papes ezers, dabas parkā "Pape", Kurzemē.
© Pasaules Dabas Fonds
2016. gadā Pasaules Dabas Fonds zivju resursu aizsardzības nolūkos veicis regulārus reidus gan Papes ezerā, gan arī Baltijas jūras piekrastē – no Lietuvas robežas (Nidas ciems) līdz Jūrmalciemam DP Pape ziemeļos.

Kopumā gada laikā veikti vairāk kā 150 reidi.

Visintensīvākās pārbaudes notika tieši Papes ezerā no aprīļa līdz oktobrim. Liela daļa reidu veikti brīvdienās. Reizē ar nelikumīgu darbību izvērtēšanu, veikta arī makšķernieku informēšana par makšķerēšanas un dabas aizsardzības normatīvo aktu prasībām. Lielākā daļa makšķernieku ir no Lietuvas Republikas, kuriem bieži nav zināmi Latvijas makšķerēšanas noteikumi un nosacījumi makšķerēšanai Papes ezerā. Reidos pārbaudītas vairāk kā 450 personas. Īstenojot reidus, 2016. gadā sastādīts 21 protokols (nemarķēti zvejas rīki (ūdu, palaideņu, tīklu izņemšana), makšķerēšanas noteikumu pārkāpumi).

“Kopumā novērots, ka regulārās kontroles un informēšana ir atstājusi pozitīvu ietekmi un uzlabojusi makšķernieku zināšanas par zivju resursu izmantošanu,” situāciju raksturo Ints Mednis, Pasaules Dabas Fonda lauku attīstības programmas vadītājs.

Zivju aizsardzības pasākumus finansē Latvijas vides aizsardzības fonds projektā “Zivju resursu aizsardzība DP Pape”.
Papes ezers, dabas parkā "Pape", Kurzemē.
© Pasaules Dabas Fonds Palielināt