Gaujas Nacionālā parkā rīkojam dižkoku atbrīvošanas talku | WWF Latvia

Gaujas Nacionālā parkā rīkojam dižkoku atbrīvošanas talkuPublicēts 19 septembris 2017
Dižozols dabas liegumā "Ukru gārša"
© Pasaules Dabas Fonds
Septembrī ne nedēļas bez dabas saglabāšanas talkām. Arī šajā nedēļā,  22. septembrī aicinām pievienoties Pasaules Dabas Fonda (PDF) organizētajās “Dabas brīvdienās”, kuru ietvaros sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) organizējam dabas saglabāšanas talkas.

Talka notiks Gaujas Nacionālā parka (GNP) teritorijā, kas ir daudzu iecienīta atpūtas vieta. Tāpēc jo īpaši aicināti piedalīties ir tie, kas mēdz apmeklēt parku, lai ne tikai izmantotu dabas piedāvātās iespējas, bet arī lai ieguldītu savu darbu un palīdzētu vērtīgajiem biotopiem saglabāties. Ja GNP apmeklēšana ir ierasta lieta, talkas dalībniekiem noteikti būs interesanti atgriezties darbu vietā pēc gada, lai novērtētu rezultātu.

Plānotās talkas uzdevums ir atbrīvot dižkokus, t.i., lielo koku apkārtnē tiks izcirsti mazāki kociņi, kas, ieaugot lielo koku vainagā,  traucē tam veidoties. Kā ierasts, dabas saglabāšanas talkās klātesošs būs vides eksperts, kurš dalībniekus iepazīstinās ar darāmo darbu nozīmi un konkrēto aizsargājamo teritoriju.

Dalībnieku pulcēšanās pie Dabas izglītības centra “Vecupītes” plkst. 10.00. Lai piedalītos talkā, lūdzam interesentus pieteikties, rakstot PDF projektu vadītājai Kristīnei Skrīvelei (kskrivele@pdf.lv), lai varam plānot pusdienu apjomu un nepieciešamo darba rīku skaitu.

Pasaules Dabas Fonds projektu “Dabas brīvdienas” realizē sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi. Tā laikā dažādos Latvijas reģionos notiek dabas saglabāšanas talkas, kas ir ne vien iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku, bet arī pilnveidot savas zināšanas par dabas daudzveidību.

Projektu finansē “Latvijas vides aizsardzības fonds” un atbalsta Coca-Cola HBC Latvija.
Dižozols dabas liegumā "Ukru gārša"
© Pasaules Dabas Fonds Palielināt