Aicina iesaistīties sabiedriskajā apspriešanā par FSC standarta noteikšanu Latvijai | WWF Latvia

Aicina iesaistīties sabiedriskajā apspriešanā par FSC standarta noteikšanu LatvijaiPublicēts 31 marts 2018   |  
Jaukts priežu mežs Igaunijā.
© Mauri Rautkari / WWF
Lai nonāktu pie visām pusēm labākā regulējuma, šobrīd tiek organizēta sabiedriskā apspriešanā par standartiem labas meža apsaimniekošanas prakses noteikšanai.

Latvijas FSC Nacionālā standarta izstrādes darba grupa (SDG) ir sagatavojusi standarta pirmo projektu un aicina ieinteresētās puses par to iesniegt priekšlikumus un komentārus. SDG darbā kopā ar meža nozares un vides nevalstisko organizāciju pārstāvjiem piedalās arī PDF direktors un Mežu programmas vadītājs Jānis Rozītis. Standarta izstrādes procesā SDG ir sagatavojusi standarta pirmo projektu, FSC starptautiskos vispārējos indikatorus pielāgojot Latvijas situācijai. SDG darbu pie standarta izstrādes uzsāka 2016. gada decembrī. Visu informāciju par standarta izstrādes procesu, priekšlikumu iesniegšanu var gūt FSC Latvija mājas lapā https://lv.fsc.org/lv-lv vai pie FSC pārstāvja Latvijā Imanta Krūzes i.kruze@lv.fsc.org.

Priekšlikumus un atsauksmes lūgums iesūtīt līdz 31. maijam.
Turpmāk ir plānots izvērtēt saņemtos priekšlikumus un komentārus, pārbaudīt standartu dabā un pēcāk  izsludināt otro publisko apspriešanu. Darba plāns paredz standarta gala versijas iesniegšanu apstiprināšanai FSC organizācijā 2019. gada pavasarī.

Forest Stewardship Council (FSC) ir neatkarīga, bezpeļņas, nevalstiska organizācija, kas izveidota, lai veicinātu videi atbilstošu, sociāli labvēlīgu un ekonomiski dzīvotspējīgu meža apsaimniekošanu visā pasaulē. Saskaņā ar FSC vīziju meži visā pasaulē apmierinās pašreizējo un nākamo paaudžu sociālās, ekoloģiskās un ekonomiskās tiesības un vajadzības.


Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no valsts budžeta līdzekļiem. Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild Pasaules Dabas fonds. 

 
Jaukts priežu mežs Igaunijā.
© Mauri Rautkari / WWF Palielināt

komentāri

blog comments powered by Disqus