"Dabas brīvdienas" kopā ar Coca-Cola HBC Latvia | WWF Latvia

"Dabas brīvdienas" kopā ar Coca-Cola HBC LatviaPublicēts 06 jūnijs 2016   |  
Pasaules Dabas Fonds un uzņēmums Coca-Cola HBC Latvia kopīgi rīkotajās Dabas brīvdienās pie Lielezera
© Coca-Cola HBC Latvia
Sestdien, 4. jūnijā Limbažu pilsētā Lielezera krastā norisinājās Dabas aizsardzības brīvdienas, kuru laikā vairāk kā 80 uzņēmuma Coca – Cola HBC Latvia un Pasaules Dabas Fonda darbinieki veica Lielezera krastu sakārtošanas un piekrastes pļavas atjaunošanas darbus, šādi saglabājot dabas daudzveidību piekrastē un veidojot estētiski pievilcīgu vidi. Pasākuma dalībnieki krastmalā īstenoja kopšanas darbus, izcērtot atsevišķus kokus, krūmu grupas, savāca izcirstos krūmus no piekrastes pļavas, izveidoja atpūtas vietas un kāpnes uz ezeru. Savukārt gados jaunākie dabas draugi devās piedzīvojumu takā, kur veica dažādus uzdevumus.

“Coca-Cola HBC Latvia sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu jau trešo gadu Latvijā rīko pasākumus, kuros kolektīvi tiek sakoptas un labiekārtotas atpūtas vietas pie ūdeņiem, tādējādi veicinot ūdenstilpņu aizsardzību un atbildīgu atpūtu pie dabas. Prieks, ka mūsu darbinieki ar entuziasmu iesaistās šajās aktivitātēs un ar katru gadu palielinās to vietu skaits, kuras, pateicoties mūsu ieguldītajam darbam, ir kļuvušas draudzīgākas cilvēku atpūtai, un darbinieki ar lepnumu var tās apmeklēt kopā ar ģimenēm un draugiem, zinot, ka tur savu roku ir pielikuši,” gandarījumu pauž Coca-Cola HBC Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Dricka.

Dabas brīvdienu kulminācija bija “Spoku tīklu” reida organizēšana ezerā, lai pārbaudītu nelegālu zvejas rīku klātbūtni ezerā, tostarp tādu, kas ilgstoši bijuši ezerā, turpinot zivju un ūdens dzīvnieku sapīšanos pamestajos tīklos, murdos. Tiesa gan, jāatzīst, ka Lielezerā reida laikā pamesti zvejas rīki netika atrasti. “Spoku tīklu” kampaņas pasākumi līdz rudenim notiks dažādos Latvijas novados. Par «Spoku tīklu» kampaņas turpmākam aktivitātēm informāciju var iegūt Pasaules Dabas Fonda mājas lapā: http://www.pdf.lv/ .

“Jau vairākus gadu desmitus zvejas rīku izgatavošanā izmanto dabā ļoti lēni sadalošos sintētiskos materiālus. Vairums no zvejas rīkiem tiek norauti, pazaudēti vai atstāti ezeros, upēs, turpinot gūstīt zivis un citus ezera iemītniekus un pakļaujot tos neizbēgamai nežēlīgai bojāejai. Kā rāda pagājušā gada pieredze, realizējot pirmo “Spoku tīklu” kampaņu Latvijas iekšējos ūdeņos, atrodas daudz pazaudētu, vai neizņemtu zvejas rīku, kas turpina ķert zivis, putnus un citus ūdeņu iemītniekus, degradējot vides kvalitāti un ekosistēmu, tāpēc arī šogad kampaņa tiek turpināta ar uzņēmuma Coca – Cola HBC Latvia un Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu” Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

 

Pasaules Dabas Fonds un uzņēmums Coca-Cola HBC Latvia kopīgi rīkotajās Dabas brīvdienās pie Lielezera
© Coca-Cola HBC Latvia Palielināt

komentāri

blog comments powered by Disqus