WWF Tanzānijā iesaistās apjomīgos ziloņu populācijas saglabāšanas darbos | WWF Latvia

WWF Tanzānijā iesaistās apjomīgos ziloņu populācijas saglabāšanas darbosPublicēts 15 aprīlis 2018   |  
Ziloņi Mikumi Nacionālajā parkā Tanzānijā
© Rob Beechey/WWF
Tanzānijas valdība sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu (WWF) ir uzsākusi vērienīgu projektu, lai saglabātu ziloņu populācija, kura pēdējos gados strauji samazinās. Selous dzīvnieku rezervāts, kas ir viens no lielākajiem pasaulē un iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, pēdējo 40 gadu laikā ir zaudējis teju 90 % no visiem tā ziloņiem. Tāpēc ir jāveic būtiski pasākumi, lai šos lielos zīdītājus glābtu.

Ir plānots, ka gada laikā tiks uzlikti raidītāji 60 ziloņiem kā Selous parkā, tā ap to. Tas dos iespēju parka vadībai un valsts valdībai sekot līdzi ziloņu kustībām, identificēt draudus un uz tiem reaģēt. Šādu raidītāju izmantošana ir pierādījusi sevi kā efektīvs veids, kā monitorēt savvaļas dzīvnieku pārvietošanos un uzlabotu to drošību.
WWF Tanzānijas organizācija vēsta, ka dati, kas ievākti no raidītājiem, palīdzēs prognozēt, kur ziloņu ganāmpulki pārvietojas, lai paredzētu draudus, ar kuriem tie varētu saskarties. Piemēram, malu medniekiem. Raidītāju signāli arī brīdinās, kad ziloņu bars tuvojas apdzīvotām vietām vai lauksaimniecības platībām, un, uz tiem reaģējot, varētu tikt samazinātas cilvēku un dzīvnieku konfliktsituāciju iespējas.

WWF Tanzānijā arī strādā ar vietējiem iedzīvotājiem, apmācot uzraugus, savvaļas dzīvnieku noziedzības izmeklētājus un prokurorus, lai veicinātu iesaistīto izpratni par noziegumu nopietnību un vainīgie saņemtu sodu.
WWF sadarbojas ar Tanzānijas valdību, lai cīnītos ar  malu medniecību parkā un aizsargātu ziloņus un ekosistēmu vienā no Āfrikas pēdējām neskartajām teritorijām. Lai izbeigtu malu medniecību, nepietiek tikai atrisināt atsevišķus malu medību gadījumus. Ir nepieciešams arī  atpazīt pazīmes, kas norāda uz lamatām un malu mednieku slepenajām nometnēm. Tas nozīmē arī sekot līdzi tam,  vai ir pietiekami daudz pienācīgi aprīkotu mežsargu, veidot labu sadarbību ar vietējiem iedzīvotājiem, kas dzīvo ap aizsargājamo teritoriju.
“Pasaule, kurā nav malu mednieki, ir ambiciozs mērķis, bet tas ir tieši tas, kas mums ir jāpanāk, ja mēs vēlamies risināt pasaules bioloģiskās daudzveidības krīzi un nodrošināt, lai mūsu nākamās paaudzes zinātu un varētu apbrīnot ziloņus un citas savvaļas sugas,” sacīja WWF Savvaļas programmas vadītāja Margareta Kinnairde.  Viņa uzsver, ka “katru gadu Āfrikā vidēji 20,000 ziloņi tiek nogalināti dēļ ziloņkaula – tas ir nepieņemami, un tas ir jāizbeidz tieši tagad.”

Lai uzliktu zilonim raidītāju, tas vispirms tiek nomierināts ar imobilizācijas šautru. Kad zilonis ir nomierināts, komanda uzliek raidītāju uz ziloņa kakla un paņem analīzes, lai iegūtu datus par ziloņa veselības stāvokli.  Process aizņem apmēram 30 minūtes, un pēc tam zilonim tiek iedots pretlīdzeklis, lai tas varētu atkal pievienoties savam baram.

Programma Tanzānijas ziloņu atbalstam WWF uzsāk šī gada martā un tā tiks turpināta līdz novembrim.
Ziloņi Mikumi Nacionālajā parkā Tanzānijā
© Rob Beechey/WWF Palielināt

komentāri

blog comments powered by Disqus