Aicinām uz Sugu ralliju 2019 skaitīt augu un dzīvnieku sugas Biržu reģionālajā parkā | WWF Latvia

Aicinām uz Sugu ralliju 2019 skaitīt augu un dzīvnieku sugas Biržu reģionālajā parkāPublicēts 27 augusts 2019   |  
Ainava
© Wild Wonders of Europe / Mark Hamblin / WWF
No 6. līdz 8. septembrim notiks gadskārtējais Sugu rallijs 2019, kura laikā dabas ekspertu un vienkārši dabas mīļotāju uzdevums būs atrast un identificēt pēc iespējas vairāk augu un dzīvnieku sugu. Rallijs ir piemērots ne tikai pieredzējušiem sugu atpazītājiem, bet jebkuram, kas vēlas paplašināt savas zināšanas par dabu un tās procesiem. Sugu atpazīšana notiks ekspertu klātbūtnē, tāpēc ir nepieciešamas angļu vai krievu valodas pamatzināšanas.

Šogad Sugu rallijs notiks Biržu reģionālajā parkā, kas atrodas vien dažus kilometrus no Latvijas robežas. Parks ir īpašs ar to, ka zemes virsma šajā teritorijā nepārtraukti formējas un maina krasta ainavu. Gruntsūdens, izskalojot ģipšakmens slāņus, veicina zemes iebrukšanu. Tā rezultātā veidojas noslēpumainas kritenes: sausās (slavenā Govs ala, kurā var manīt zemes struktūras slāņus), mitrās – pārvērtušās ezeros, kuros ar neapbruņotu aci redzamas sēra baktēriju kolonijas (Kirkila ezeri). Plašāka informācija par Biržu reģionālo parku ir pieejama šeit.

Sugu rallijs ir bezmaksas pasākums. Apmeklētājiem tiks nodrošinātas vakariņas un naktsmītnes, bet komandai ir pašai jānokļūst Biržu reģionālālajā parkā ar personīgo auto vai autobusu (2€, ceļā 1:15h). Pasākuma sākums 6. septembrī ir plkst. 19:00 un noslēgums 8. septembrī plkst. 13:00. Noslēdzošajā dienā, svētdienā, notiks arī divas lekcijas, kur viena būs par sēņu noteikšanu, bet otra par pašu projektu INaturalist. Satikšanās vieta, ja komanda dosies ar autobusu, ir Biržu autoosta, bet, ja komanda dosies ar savu personīgo automašīnu, tad - "Sodyba Duderyne", Širvėnos sen., Kirkilų k, Mokyklos g., 28 41183 (ciema nosaukums ir Kirkilai).

Rallija noteikumi ir pieejami šeit, bet Facebook pasākums šeit.

Vēlies pieņemt šādu izaicinājumu un piedalīties Sugu rallijā? Noformē 2-5 personu grupu un piesakies, angļu valodā rakstot adele.m@glis.lt (Adelė Markevičiūtė) un ltreimane@pdf.lv.

Pasākumu organizē Lietuvas Dabas fonds

Attēlu rezultāti vaicājumam “sabiedrības integrācijas fonds logo”
Ainava
© Wild Wonders of Europe / Mark Hamblin / WWF Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus