28. martā tiks atzīmēta ikgadējā Zemes stunda | WWF Latvia

28. martā tiks atzīmēta ikgadējā Zemes stundaPublicēts 19 marts 2020   |  
zemes stunda 2019
© WWF-Netherlands
Pasaules Dabas Fonds aicina Latvijas iedzīvotājus 28. martā piedalīties Zemes stundā, plkst. 20:30 uz stundu izslēdzot vai iespējami samazinot apgaismojumu. Jau trešo gadu Zemes stundas galvenā tematika ir dabas daudzveidības saglabāšanas nepieciešamība un šogad tā akcentēta ar aicinājumu parakstīties un pievienoties kustībai Balss planētai. Sākot ar simbolisku gaismas izslēgšanu Sidnejā 2007. gadā, Zemes stunda ir kļuvusi par vienu no lielākajām vides kustībām pasaulē, kas apvieno indivīdus, uzņēmumus un organizācijas vairāk nekā 180 valstīs un teritorijās, kas iestājas par aktīvāku vides jautājumu aktualizēšanu.

Daba ir planētas dzīvības uzturēšanas sistēma, un tā nodrošina mūs ar pašu nepieciešamāko - gaisu, ko elpojam, ūdeni, ko lietojam un pārtiku, ko ēdam. Daba ir arī viena no spēcīgākajām sabiedrotajām cīņā pret klimata pārmaiņām. Tomēr bioloģiskā daudzveidība pasaulē un arī Latvijā samazinās vēl nepieredzētā ātrumā. Vienam miljonam sugu draud izmiršana un planēta ir uz globālās sasilšanas robežas, tāpēc arvien svarīgāk ir radīt izpratni mūsos par to, ka daba ir planētas kritiskais pamats un tūlītējs, efektīvs un rentabls klimata krīzes risinājums.

Zemes stundā Pasaules Dabas Fonds un akcijas partneris Latvijā Tetra Pak aicina ikvienu izslēgt gaismu savās mājās, tādējādi simboliski paužot atbalstu dabas daudzveidības saglabāšanai. Šogad ir iespēja paust arī savu atbalstu planētai, parakstoties vietnē ej.uz/balssplanetai. Šie paraksti tiks iesniegti pasaules līderiem globālos forumos, piemēram, 2020. gada ANO Ģenerālajā asamblejā, lai palīdzētu nodrošināt jaunu vienošanos dabai un cilvēkiem, kas spētu risināt dabas izzušanas krīzi, apstādinātu vides stāvokļa pasliktināšanos un aizsargātu mūsu visu nākotnes.

Mēs, cilvēce, esam atkarīgi no dabas, taču pēdējo 50 gadu laikā piedzīvojam bezprecedenta dabas izzušanu, ko zinātnieki mēdz dēvēt par 6. masveida sugu izmiršanas sākumu,” uzsver Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis, “un ir ļoti svarīgi rīkoties tagad, lai saglābtu un atjaunotu mūsu dabas bagātību, un nodrošinātu ilgtspējīgu nākotni visiem, tāpēc šajā Zemes stundā iestāsimies par dabu – izslēgsim apgaismojumu katrs savās mājās, parakstīsimies, tā paužot atbalstu stabila klimata un daudzveidīgas dabas saglabāšanai, un dalīsimies ar savām personīgajām fotogrāfijām un stāstiem par to, ko katram no mums nozīmē daba.

Pasaules Dabas Fonds aicina mūziķus un visus dziedāt gribētājus iedziedāt vai savā interpretācijā izpildīt dziesmu World On Our Shoulders un dalīties ar to sociālajos tīklos, lietojot mirkļa birku #balssplanetai. Jau vēstīts, ka šogad, 3. martā, Pasaules Savvaļas sugu dienā, a capella grupa Latvian Voices un draugu kori kopā ar Pasaules Dabas Fondu nāca klajā ar šīs dziesmas īpašu koverversiju, tā stiprinot jaunas sadarbības videi draudzīgu ikdienas paradumu popularizēšanai sabiedrībā. Dziesma vēsta par to, ka pasaule ir uz mūsu pleciem un ir laiks uzņemties atbildību par savu vienīgo mājvietu – Zemi. Tā ir cerības dziesma, kas aicina ikvienu vienoties kopīgā balsī, lai iedvesmotu viens otru, pasaules valstis un to līderus pieņemt vērienīgas apņemšanās, lai nepieļautu vides un dabas krīžu pastiprināšanos tuvākajā nākotnē. Pavadījums un vārdi latviešu, krievu un angļu valodās pieejami šeit.

Par Zemes stundu
Pēdējā desmitgadē Zemes stunda ir iedvesmojusi pasaules līdzdalību vitālās dabas, klimata un vides iniciatīvās, veicinot rīcību un izmaiņas politikā un sabiedrības izpratnē. Šī kustība, piemēram, ir palīdzējusi izveidot 3,5 miljonus hektāru lielu jūras aizsargājamo teritoriju Argentīnā, 2700 hektāru Zemes stundai veltītu mežu Ugandā un palīdzējusi pieņemt jaunus tiesību aktus jūru un mežu aizsardzībai Krievijā. Pagājušajā gadā WWF-Ekvadora izvirzīja likumu, kas aizliedz galvaspilsētā izmantot plastmasas maisiņus, citus vienreizlietojamus plastmasas un putuplasta izstrādājumus, bet WWF-Indonēzija uzsāka 20000 mangrovju stādīšanas iniciatīvu 13 pilsētās.
 
Par Pasaules Dabas Fondu
Pasaules Dabas Fonds ir WWF asociētais partneris Latvijā. WWF ir viena no pasaules lielākajām un respektētākajām neatkarīgajām aizsardzības organizācijām ar globālu tīklu vairāk nekā 100 valstīs un vairāk nekā 5 miljoniem atbalstītāju pasaulē. WWF misija ir dabiskās vides degradācijas apturēšana un nākotnes veidošana, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu, saglabājot bioloģisko daudzveidību, nodrošinot atjaunojamo dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu, veicinot piesārņojuma un izšķērdīga patēriņa samazināšanu. Apmeklējiet vietni pdf.lv, lai uzzinātu par jaunākajiem dabas un vides aizsardzības notikumiem.
zemes stunda 2019
© WWF-Netherlands Enlarge
zemes stunda 2020
© Pasaules Dabas Fonds Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus