What would you like to search for?

Ziņas un jaunumi

Pirmā Aizstāvības akadēmijas nodarbība – 14. janvārī

Šo sestdien, 14.janvārī, jau trešo gadu pēc kārtas 25 jaunieši uzsāks mācības, lai kļūtu par pilnvērtīgiem vides aizstāvības advokātiem. Neformālās izglītības kursa Aizstāvības akadēmija noslēdzošajā gadā satiksies jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem, pārstāvot ne tikai Rīgu, bet visu Latviju – sākot ar Liepāju un beidzot ar Daugavpili.

Iepriekšējos divus gadus Aizstāvības akadēmijas mācību kurss notika neklātienē, šogad beidzot jauniešiem būs iespēja tikties vienam ar otru, ar mentoriem, lektoriem un vides speciālistiem arī klātienē. Šogad mācības norisināsies hibrīda veidā – puse no mācībām tiks aizvadīta klātienē, dodot kopības sajūtu, taču otra – attālināti, kas pierādījies efektīvs veids mācību norisēm. Aizstāvības akadēmijā jaunieši pilnveidos sevi par vēl zinošākām un spilgtākām personībām, aizstāvot savas tagadējās un nākotnes intereses vides, dabas un klimata jautājumos. Atbalstu un padomu mācību procesā jauniešiem sniegs 5 talantīgi, pieredzējuši un iedvesmojoši mentori – Laura Jaunākā, Lija Indāne, Anna Liene Brokāne, Izolde Gūtmane un Klinta Madara.

Aizstāvības akadēmija ir unikāls teorētisku un praktisku 6 nodarbību kurss, kurā jauniešiem tiks attīstītas prasmes, lai aizstāvētu savas nākotnes vajadzības, līdzdarbojoties klimata un dabas krīžu mazināšanā. Mācību kursa noslēgumā dalībnieki izstrādās pilsoniskās līdzdalības projektus, tādējādi iemēģinot roku interešu aizstāvībā. Atbalstu jauniešu iniciatīvu īstenošanai šogad sniegs dabīgās kosmētikas zīmols MADARA, ziedojot 1% no KIND līnijas ieņēmumiem jauniešu plānoto iniciatīvu realizācijai. Apsveicam uzņemtos mācību kursa dalībniekus un novēlam izdošanos!

Projekta ietvaros 3 gadu laikā Pasaules Dabas Fonds organizē ikgadēju neformālās izglītības kursu Aizstāvības akadēmija un Vasaras skolu, veica pētījumu par jauniešu interesēm un to uzskatiem par vides prioritātēm Latvijas lēmumpieņēmēju dienaskārtībā nākamo 10 gadu laikā, kā arī ar lekcijām apmeklē mācību iestādes un jauniešu centrus.
 
Projektu ”Jauniešu līdzdalības veicināšana un stiprināšana interešu aizstāvībā” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Plašāka informācija par Aktīvo iedzīvotāju fondu: www.activecitizensfund.lv.

DALIES!

Palīdzi mums izplatīt šo ziņu