What would you like to search for?

Ziņas un jaunumi

Aicina uz “Zaļajiem griliem” – ministru debatēm par pirmajās 100 valdības dienās paveikto un turpmāk plānoto vides politikā

Iniciatīva “Zaļais barometrs”, kurā apvienojušās ietekmīgākās Latvijas nevalstiskās dabas aizsardzības un vides organizācijas – Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Pasaules Dabas Fonds, biedrība “Zaļā brīvība” un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija – aicina sekot līdz “Zaļajiem griliem” jeb nozares ministru debatēm par pirmajās valdības 100 dienās uzsākto un plānoto vides politikā.

Šo ceturtdien, 30. martā, plkst. 11.00 un plkst. 12.00 notiks divi “Zaļie grili” par valdības paveikto pirmajās 100 dienās un turpmāk plānoto klimata, dabas un vides politikā. Diskusijās piedalīsies klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars (Jaunā Vienotība), vides un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (Apvienotais Saraksts) un zemkopības ministrs Didzis Šmits (Apvienotais Saraksts). Moderators – žurnālists Gundars Rēders.
 
Diskusijām tiešraidē varēs sekot https://www.zalais-barometrs.lv, “Zaļā barometra” un projekta sadarbības partneru Facebook lapās, kā arī portālā www.lsm.lv.
 
Baiba Vitajevska-Baltvilka, iniciatīvas “Zaļais barometrs” koordinatore atzīst: “Pirmajos mēnešos pēc valdības apstiprināšanas “Zaļais barometrs” uzsācis regulāras tikšanās-konsultācijas ar jaunajiem ministriem, kuru laikā pārrunājam aktuālos vides politikas jautājumus. Esam gandarīti par procesu, tostarp arī par to, ka ministri gatavi piedalīties debatēs ne tikai pirmsvēlēšanu laikā, bet arī tagad, kad vēlēšanas bija nesen. Tajā pašā laikā bažas rada dažu ministru vēlme Latvijas sabiedrību iebiedēt ar Zaļo kursu, to nekorekti atspoguļojot un pretnostatot sabiedrības interesēm, zinātnē un faktos nepamatotie apgalvojumi, kā arī atsevišķu biznesa interešu izvirzīšanās pāri sabiedrības kopējām interesēm. Par to un citiem jautājumiem arī diskutēsim Zaļajos grilos.”
 
“Zaļie grili” ir tematisks diskusiju cikls, kuros politiķi tiek iztaujāti un konfrontēti par aktuāliem klimata, daba un vides politikas jautājumiem, t.sk. partiju solījumu izpildi, lai iedzīvotājiem būtu iespēja savu viedokli par politiķu un partiju nostāju veidot informēti un argumentēti.
 
Projektu “Zaļais barometrs” un diskusiju “Zaļais grils” īsteno Latvijas ietekmīgākās vides nevalstiskās organizācijas – Latvijas Dabas fonds, Pasaules Dabas Fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija un biedrība “Zaļā brīvība”. Iniciatīvas mērķis ir uzraudzīt un vērtēt politiskās norises saistībā ar dabas un vides jautājumiem. Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

DALIES!

Palīdzi mums izplatīt šo ziņu