The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Central Asia
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Ziņas un jaunumi
Klimata sarunās skolās iesaistās teju 2000 skolēnu
No šī gada janvāra līdz aprīlim Pasaules dabas fonds ar klimata sarunām viesojās 45 skolās visos Latvijas novados – no Liepājas līdz Kaunatai un no Valkas līdz Bauskai. Nodarbībās piedalījās gandrīz 2000 vidusskolēnu un viņu skolotāji, iepazīstot klimata tēmu diskusijām atvērtā formātā.
Nodarbību laikā jaunieši atzina, ka viņiem videi draudzīgs dzīvesveids visvairāk saistās ar atkritumu šķirošanu vai nemēslošanu dabā. Tika minēta arī pārvietošanās ar velosipēdu, ilgtspējīga saimniekošana māju īpašumā, lietotu preču izmantošana un elektroenerģijas taupīšana. Daudzi jaunieši ikdienā veic ilgtspējīgas izvēles, pat neapzinoties to kā daļu no klimata rīcības. Viens no nodarbības mērķiem ir aicināt aizdomāties par rīcību daudz plašākā mērogā, kas nozīmē arī sabiedrisku līdzdalību. Īpaši iedvesmojoši bija tie skolēni, kuri uzdeva jautājumus, piedalījās diskusijās un izrādīja interesi neatkarīgi no sākotnējās pārliecības. Atsevišķi skolēni ļoti skaidri formulēja viedokli par individuālās atbildības uzņemšanos, uzsverot, ka daudz lielāka atbildība jāuzņemas uzņēmumiem un politikas veidotājiem.
"Skolotāji pauda pateicību par nodarbību saturu un norādīja, ka tas palīdzējis aizsākt diskusijas klasē par dažādiem vides jautājumiem," stāsta Madara Merle. "Tas pierāda, ka šāda veida sarunas ir būtiskas ne tikai skolēniem, bet arī pašiem skolotājiem."
Šī iniciatīva parāda, ka sarunām par klimatu skolās ir vieta un tā ir nepieciešama, jo klimata pārmaiņu radītie ekstrēmie laikapstākļi, to radītās sociālās un ekonomiskās sekas tieši skars esošo skolēnu paaudzi, un ir būtiski, ka jaunieši ir informēti par izaicinājumu mērogu.
Klimata sarunas skolās tiek īstenotas projekta “Jauniešu vides izglītība Latvijas sabiedrībā" ietvaros ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu. Projekta mērķis ir teorētisku un praktisku apmācību veidā izglītot Latvijas jauniešus vecumā no 16 līdz 25 gadiem par klimata pārmaiņu riskiem, aktuālajiem vides aizsardzības un vides politikas jautājumiem un veicināt par nākotni atbildīgas sabiedrības attīstību.