Pasaules Dabas Fonds «Lampā» aicina diskutēt par ekonomikas attīstību, migrāciju un nākotnes pārtiku | WWF Latvia

Pasaules Dabas Fonds «Lampā» aicina diskutēt par ekonomikas attīstību, migrāciju un nākotnes pārtikuPublicēts 28 augusts 2020   |  
Festivāls Lampa 2020 kāds sakars
© Pasaules Dabas Fonds
Pasaules Dabas Fonds sarunu festivālā «Lampa» no 2. līdz 4. septembrim aicina uz diskusiju ciklu “Kāds sakars?” par pēc-COVID ekonomikas atveseļošanos, migrāciju, vīnu un nākotnes pārtiku.

Cikla ietvaros pie viena galda tiks sēdināti dažādu jomu eksperti, lai noskaidrotu, vai vides jautājumi ir tikai zinātnieku un nevalstisko organizāciju dienaskārtībā, vai arī tie būtiski skar un tiem pielāgojas citas sfēras. Diskusijas tiks translētas “Delfi.lv” studijā. Tām būs iespējams sekot līdzi delfi.lv, festivalslampa.lv vai Pasaules Dabas Fonda Facebook lapā.

2. septembrī plkst. 15:00 notiks saruna «Vide un ekonomiskā atveseļošanās: Kāds sakars?» par to, ar ko mēs riskējam, ja neņemsim vērā dabu ekonomikas atveseļošanas plānos.

3. septembrī plkst. 16:30 skatītāju uzmanība tiks vērsta uz klimata bēgļiem. Pēc zinātnieku aprēķiniem klimata pārmaiņu dēļ līdz 2050. gadam patvērumu varētu meklēt vismaz 200 miljoni bēgļu. Diskusijā «Vide un migrācija: Kāds sakars?» eksperti apmainīsies viedokļiem par to, kā tas varētu ietekmēt Latvijas iedzīvotājus.

4. septembrī notiks divas diskusijas – plkst. 17:00 saruna «Vide un pārtika: Kāds sakars?», bet plkst. 19:00 «Vide un vīns: Kāds sakars?». Sarunā par pārtiku eksperti spriedīs, kā turpmāk pasaulē audzēs pārtiku, kādi būs nākotnes ēšanas paradumi un diētas, bet sarunā par vīnu – kā vīna darināšana pielāgojas vides izmaiņām.

“2020. gads bija plānots kā vides gads, bet šī gada negaidītie notikumi lika mums apstāties un pārdomāt, kas ir tas, ko mēs uzskatām par 'normālu', un pierādīja dabas nozīmi gan mūsu, gan planētas labklājībā. Sabiedrībā arvien attīstās diskusijas par vides jautājumiem, kurās mijas dažādi iegūta informācija un veidoti secinājumi, kas var nokļūt pretrunās ar klimata un zinātnes rekomendācijām ekonomisko un sociālo sistēmu attīstībai,” uzsver Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

Kāds sakars? Vide un …” diskusiju saturs un sarunas veidols līdzšinēji ir nodrošinājis pietiekami lielu sabiedrības interesi. Šis diskusiju cikls papildinās sarunu festivāla “Lampa” saturu ar kvalitatīvām un interesantām sarunām, kas būs aktuālas jebkuram klausītājam.
Festivāls Lampa 2020 kāds sakars
© Pasaules Dabas Fonds Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus