XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki | WWF Latvia

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki rel=
© VISC
 
	© VISC
© VISC

#KlimataDraugs

Šo svētku padomdevējs klimata jautājumos būs Pasaules Dabas fonds, sadarbībā ar kuru tiks realizēts Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītais projekts “Klimatam pozitīvi XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki”.
Svētku rīkotāji aicinās izvērtēt savus ikdienas paradumus tādās jomās kā transports, ilgtspējīgas preces un pakalpojumi, pārtikas patēriņš, ūdens, mājoklis un paradumi tajā, kā arī iesaistīs ikvienu interesentu izglītojošās aktivitātēs.

Šogad Svētku organizatori ir apņēmušies:
 • Lielu uzmanību pievērst infrastruktūrai, lai uz lielākajām norises vietām būtu ērti doties ar velosipēdu vai skrejriteni, kā arī sabiedrisko transportu;
 • Savos pasākumos neizmantot balonus un nerīkot salūtus, kā tas ir bijis iepriekšējos Svētkos;
 • Dalībniekiem dāvināt somiņas no otrreiz pārstrādāta materiāla un vairākkārt uzpildāmās ūdens pudeles;
 • Norišu vietās rūpēties par drošām dzeramā ūdens uzpildīšanas iespējām;
 • Īpašu uzmanību pievērst arī materiāliem, no kuriem tiks ražota svētku atribūtika;
 • Svētku suvenīru klāstā rast iespēju iegādāties lietas, kas darinātas no videi draudzīgiem materiāliem;
 • Izvirzīt ēdinātājiem norises vietās stingrāki noteikumi, kas vērsti uz atbildīgu iepakojuma un trauku izvēli;
 • Drukas materiāliem izmantot tikai tādu papīru, kam ir sertifikāts;
 • Nodrošināt iespēju šķirot atkritumus;
 • Aicināt ikvienu Svētku laikā apmeklēt izglītojošas aktivitātes Vērmanes dārzā.

Ar projekta atbalstu pirms svētkiem un svētku laikā, iesaistot svētku dalībniekus un viesus, īpaša uzmanība tiks pievērsta videi draudzīgiem paradumiem. Katram svētku dalībniekam būs iespēja uzzināt, cik videi draudzīgs viņš ir un ko katrs var darīt labāk:

 • Šim nolūkam tiek radīts īpašs digitāls Klimata kalkulators skolēniem, kas atraktīvā veidā iesaistīs skolēnus un izglītos par klimatam draudzīgām rīcībām ikdienā; arī kolektīvi varēs uzzināt, cik zaļi tie ir, summējot dalībnieku rezultātus.
 • Pasākuma laikā tiks arī akcentētas videi draudzīgas izvēles un ieteikumi organizatoriem un novērtēts pasākuma CO2 emisiju kopējais apjoms. Šim nolūkam top Klimata kalkulators svētku organizatoriem. Abi jaunizveidotie digitālie rīki varēs tikt izmantoti arī pēc svētkiem – skolās, interešu izglītības iestādēs un organizējot liela mēroga pasākumus citviet.

No 2020. gada 6. līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Plānots, ka tajos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Svētku laikā notiks 60 pasākumi, to vidū 40 bezmaksas un 20 ar ieejas biļetēm, pārstāvot visas kultūrizglītības nozares.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājs – Valsts izglītības un satura centrs.

Publikācija tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

 
	© WWF
Daba ir viens no mūsu stiprākajiem sabiedrotajiem cīņā pret klimata pārmaiņām. Pasaules Dabas Fonds (WWF) 2020. gadā aicina ikvienu izmantot savu balsi un iestāties par dabu kampaņā #BalssPlanētai!

Paraksties un iestājies par dabu un cilvēkiem!

Mums ir nepieciešams ambiciozs plāns, kā ierobežot globālo sasilšanu 1.5 °C robežās, aizsargāt vismaz 30% planētas līdz 2030. gadam un saglabāt mūsu dabisko vidi un sugas. Mums ir nepieciešama jauna vienošanās dabai un cilvēkiem. Šis gads ir izšķirīgs, jo pasaules līderi apspriedīs jaunus dabas daudzveidības mērķus nākamajiem 10 gadiem. Latvijai nevajadzētu palikt malā, jo daba izzūd arī pie mums. Ikkatram Latvijas iedzīvotājam ir jāapņemas un jāiestājas par dabas vērtībām. Esam pirmā paaudze, kas skaidri apzinās, ka mēs iznīcinam planētu. Un mēs varam būt arī pēdējā, kas kaut ko spēj iesākt, lai to novērstu.