Pasaules Dabas Fonds izsludina konkursu “Klimata vēstnieks 2017” | WWF Latvia

Pasaules Dabas Fonds izsludina konkursu “Klimata vēstnieks 2017”Publicēts 30 janvāris 2017
Konkurss Klimata vēstnieks
© Pasaules Dabas Fonds
Gaidot starptautisko akciju Zemes Stunda 2017, Pasaules Dabas Fonds kopā ar “Tetra Pak” izsludina konkursu “Klimata vēstnieks 2017”, kurā ikviens ir aicināts pieteikt Latvijas iedzīvotājus, kuri ikdienā sniedz ieguldījumu vides aizsardzībā un uz to rosina arī apkārtējos. Pieteikšanās beigu termiņš – 6. marts.

“Zemes Stunda ir lielākais klimata tēmai veltītais pasākums pasaulē. Miljoniem cilvēku simboliski izslēdz apgaismojumu uz vienu stundu, lai atbalstītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai. Tomēr šai iniciatīvai vairāk ir rosinošs raksturs, mēs nevaram būtiski ietekmēt klimatu, izslēdzot apgaismojumu tikai uz vienu stundu gadā. Par videi draudzīgiem risinājumiem ir jādomā katru dienu. Latvijā ir cilvēki, kuriem rūpes par apkārtējo vidi ir dzīvesveids un kuri uz to rosina citus, gan aicinot piedalīties viņu ikdienas aktivitātēs, gan iesaistot dabai draudzīgos projektos un akcijās. Ar šī konkursa palīdzību mēs vēlamies apzināt labās prakses piemērus un ar tiem iedvesmot arī citus,” komentē Pasaules Dabas Fonda projektu vadītāja Kristīne Skrīvele.

„Vides jautājumiem ir aizvien būtiskāka loma arī “Tetra Pak” korporatīvajā ikdienā.  Mēs neatlaidīgi cenšamies sasniegt aizvien labākus rezultātus – samazināt enerģijas un izejmateriālu  patēriņu, izmantot atjaunojamus resursus, veicināt efektīvu produkcijas transportēšanu, samazināt pārtikas atkritumu apjomus un domāt par iepakojuma pārstrādi.  Bet, vai pircējs domā par klimata pārmaiņām, kad veikalā izvēlas, piemēram, pienu, jogurtu vai sulu? Var šķist, ka mazās ikdienas izvēles neko neietekmē, tomēr tieši tā ir iespējams sasniegt labus rezultātus. Mēs, “Tetra Pak”, kopā ar Pasaules Dabas Fondu vēlamies pateikt paldies īpašajiem – „Klimata vēstniekiem” - , kas ar savu apņēmību un izdomu ir labākais piemērs citiem! Katrs no mums var izaicināt sevi mainīt vismaz dažas ikdienas izvēles, lai veidotu pasauli labāku!” stāsta “Tetra Pak” Baltijas projektu vadītāja vides jautājumos Marija Slaidiņa.

Konkursam ir divas nominācijas. “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks”, kurā var pieteikties vai tikt pieteikts ikviens Latvijas valsts iedzīvotājs, kurš piekopj videi draudzīgu dzīvesveidu, un “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks sabiedrībā” – var pieteikties vai tikt pieteikts ikviens Latvijas valsts iedzīvotājs, kurš ir guvis būtiskus panākumus videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanā, iesaistot līdzcilvēkus. Katras nominācijas uzvarētājs iegūs dāvanu karti 500 eiro vērtībā aktīvās atpūtas inventāra veikalā “Ceļotājs”.

Konkursa uzvarētāji tiks godināti akcijai “Zemes Stunda” veltītajā koncertā, kurš notiks 25. martā.Konkursu atbalsta “Tetra Pak” un aktīvās atpūtas inventāra veikals “Ceļotājs”.
Konkurss Klimata vēstnieks
© Pasaules Dabas Fonds Palielināt