Tuvojas akcija "Zemes stunda" | WWF Latvia

Tuvojas akcija "Zemes stunda"Publicēts 10 marts 2017
Zemes stunda / Earth Hour
© Earth Hour
Desmit gadus pēc pasaulē pirmās Zemes Stundas Sidnejā, WWF kustība apvieno miljoniem cilvēku. Lielākā pasaules vides akcija iesaista indivīdus, kopienas un organizācijas, lai kopā apturētu klimata pārmaiņas.

Šobrīd Zemes Stunda tiek atzīmēta visos kontinentos. Pēdējo desmit gadu laikā Zemes Stunda ir palīdzējusi mazināt plaisu starp iedzīvotājiem un varas pārstāvjiem, pārvietojot ar  klimatu saistītos pasākumus no konferenču telpām uz viesistabām. Tā ir devusi iespēju miljoniem cilvēku atbalstīt un iesaistīties WWFvadītajos projektos, kā arī daudzos citos, palīdzot virzīt klimata politiku un veicinot izpratni par to.

No Argentīnas krastiem, kur Zemes Stunda palīdzēja mobilizēt sabiedrības atbalstu 3,4 miljonu hektāru lielas jūras aizsargājamās teritorijas izveidē, līdz Ugandas vidienei, kur vietējās kopienas un uzņēmumi palīdzēja radīt pirmo Zemes Stundas mežu, akcijas ir popularizēt klimata pasākumus.

“Mēs sākām Zemes Stundu 2007. gadā, lai parādītu, ka klimata pārmaiņas ir jautājums, kas sabiedrībai rūp,” stāsta Sidarts Dass (Siddarth Das), Zemes Stundas globālā biroja vadītājs. “Katrs slēdža klikšķis vai klikšķis tiešsaistē ir atgādinājums cilvēkiem, ka viņi ir būtiski klimata pārmaiņu dalībnieki, un šāda veida kolektīvās apņemšanās mums ir nepieciešamas, lai risinātu visaktuālākos vides izaicinājumus, ar kādiem mūsu planēta jebkad ir saskārusies.”

2017. gadā WWF un Zemes Stundas komandas no visas pasaules strādās, lai izceltu savā valstī vai reģionā būtiskākos klimata jautājumus. Tā kā Eiropas Savienībai ir nozīmīga koma klimata un enerģētikas politikā laika posmā līdz 2030. gadam, Eiropā WWF izmantos sociālo platformu “Ziedo savu sociālo ietekmi”, lai mobilizētu sabiedrības atbalstu un ierakstus sociālo tīklu vietnē Facebook, lai iestātos par tīru, atjaunojamu enerģijas resursu nākotni visiem. Brazīlijā cilvēki tiks aicināti apvienot spēkus, lai aizsargātu vienu no valsts bioloģiskās daudzveidības karstajiem punktiem pret klimata pārmaiņām, bet Dienvidāfrikas iedzīvotāji iestāsies par atjaunojamo enerģiju. Ķīnā WWF strādā ar uzņēmumiem, lai sekmētu pāreju uz ilgtspējīgu dzīvesveidu.

“Mūsu darbības šodien noteiks nākotni. WWF Zemes Stunda pierāda, ka kopā mēs varam radīt ilgtspējīgu nākotni, kādu vēlamies un kādu mūsu bērni ir pelnījuši," piebilda Dass.

Zemes Stunda 2017 norisināsies sestdien, 25. martā, no pulksten 20.30 pēc vietējā laika. Apmeklē www.earthhour.org, lai uzzinātu vairāk un iepazītos ar  stāstiem un personībām, kas ar Zemes Stundas akcijas palīdzību izceļ klimata pārmaiņu jautājumus. Šis ir īstais laiks, lai mainītu klimata pārmaiņas.

Zemes Stunda ir pasaulē lielākā vides aizsardzībai veltītā akcija, kas jau desmit gadus iedvesmo iedzīvotājus, institūcijas, uzņēmumus, organizācijas vairāk nekā 170 valstīs un teritorijās veikt pasākumus klimata jomā. Kustība apzinās indivīdu iespējas mainīt klimata pārmaiņas un izmanto miljoniem atbalstītāju kolektīvo spēku, lai izceltu klimata jomu.

No angļu valodas tulkojis Jānis Dzimtais, Pasaules Dabas Fonda palīgs.
Zemes stunda / Earth Hour
© Earth Hour Palielināt