Zemes stundas izskaņā – lekcijas skolās par vides aktualitātēm | WWF Latvia

Zemes stundas izskaņā – lekcijas skolās par vides aktualitātēmPublicēts 16 aprīlis 2018
Zemes stundas koncerts
© Aija Krodere
Turpinot šī gada pasaules lielākās vides akcijas – Zemes stundas  -  piedāvāto sarunas tēmu par bioloģisko daudzveidību, Pasaules Dabas Fonds (PDF) kopā ar Zemes stundas atbalstītāju    “Tetra Pak” viesojas Latvijas skolās, lai ar skolēniem runātu par vides aktualitātēm un ilgtspējīgu attīstību.

PDF direktors Jānis Rozītis atzīst, ka ir patīkami pārsteigts par skolēnu zināšanām par vides jautājumiem un ka centieni meklēt vienkāršākas pieejas, lai izstāstīju gana sarežģītos stāstus, bieži nav bijusi vajadzīga. “Sabiedrības vides apziņa ir izšķirīgi svarīgs faktors, lai kopumā būtu iespējamas pozitīvas pārmaiņas un mēs varētu panākt, ka dabas daudzveidības samazināšanās, kas šobrīd strauji notiek pasaulē, varētu tikt ierobežota. Tāpēc ir svarīgi runāt ar dažādām auditorijām, lai mudinātu domāt un analizēt, kāda tad ir cilvēka darbības ietekme uz vidi,” atzīst Jānis Rozītis. Viņš savā lekcijas daļā runā par būtiskākajām vides problēmām kā Latvijā, tā pasaulē.

Toties “Tetra Pak” vides projektu vadītāja Baltijas reģionā Ilze Maskalāne lekcijā ciklā skolās mudina bērnus domāt par veidiem, kā katrs no mums var rīkoties, lai mazinātu ietekmi uz vidi. Piemēram, radīt mazāk pārtikas atkritumu, kā arī izvēlēties pārtiku videi draudzīgā iepakojumā un to šķirot, tādējādi sniedzot izlietotajam iepakojumam otru dzīvi.

Lekciju ciklā vēl paredzēts viesoties Ropažu vidusskolā, Limbažu 3. vidusskolā, Salacgrīvas vidusskolā un Zvejniekciema vidusskolā. Lekcijas jau notikušas Ozolnieku vidusskolā un A. Upīša Skrīveru vidusskolā.
Zemes stundas koncerts
© Aija Krodere Palielināt