PDF aicina uz videi draudzīgas mežsaimniecības semināru Amatas novadā | WWF Latvia

PDF aicina uz videi draudzīgas mežsaimniecības semināru Amatas novadāPublicēts 27 novembris 2018
Mixed forest under snow. Winter scene in the Southern Ural, Bashkortostan Republic
Jauktu koku mežs ziemā.
© Hartmut Jungius / WWF
Šajā nedēļas nogalē, 1. decembrī,  Pasaules Dabas fonds (PDF) atkal aicina uz praktisku semināru par nekailciršu mežsaimniecību. Semināra mērķis ir, aptverot dažādus aspektus, parādīt, kā iespējama arī videi draudzīga saimniekošana mežā.

Jāpiezīmē, ka seminārs plānots dienu pēc turpat netālu esošajā Ērgļu novadā notiekošā iedzīvotāju piketa pret meža izciršanu “Brakos”. PDF arī ir aicinājis Ērgļu pašvaldību iepazīties ar videi draudzīgas saimniekošanas praksi netālu esošajā nekailciršu mežu demonstrāciju teritorijā.

Seminārs notiks PDF mežu demonstrāciju teritorijā “Kalna gavieši”, kur jau vairāk nekā 15 gadus mežu īpašniekiem, mežu darbu veicējiem, dabas speciālistiem, studentiem un citiem interesentiem ir iespēja iepazīties ar praktisko pieredzi par saimniekošanu mežā bez kailcirtēm.

“Kalna gaviešu” mežu īpašums aizņem ap 1000 hektāru lielu platību, un tā saimnieka Ziedoņa Vilciņa vēlme ir nesamazināt īpašuma vērtību, kā tās notiek kailciršu gadījumā, un regulāri gūt ienākumus no meža īpašuma, saglabājot meža vidi un ainavu.

Seminārā ietvaros  uzņēmuma "BSW Latvia" koksnes iepirkuma daļas vadītājs Juris Menniks pastāstīs par meža īpašniekiem interesējošiem jautājumiem saistībā ar koksnes cenām un tās ietekmējošiem faktoriem. Savukārt, Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvis Andris Dekants runās par mežirbei draudzīgu meža apsaimniekošanu. Meža konsultāciju pakalpojumu centra pārstāve Laila Šestakovska pastāstīs par pieejamo ES atbalstu meža īpašniekiem un arī Meža konsultāciju pakalpojumu centra īstenotiem projektiem. Meža demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” pārvaldnieks Raimonds Mežaks dalīsies savā pieredzē par augošu koku pārdošanu un nosacījumiem, kas ietverami līgumā. PDF Mežu programmas vadītājs Jānis Rozītis uzstāsies ar prezentāciju par nekailciršu mežsaimniecību, bet semināra noslēgumā “Kalna gaviešu” saimnieks Ziedonis Vilciņš dalīsies ar savu pieredzi arī uz vietas mežā rādot semināra dalībniekiem paveikto.

Semināra norises vieta – Amatas novada Skujenes pagasts. Plānots, ka seminārs notiks no 10.00 līdz 16.30. Pasākumā aicināti piedalīties mežu īpašnieki, apsaimniekotāji, studenti un citi interesenti. Potenciālos dalībniekus aicinām pieteikties PDF birojā, zvanot uz telefona numuru 67505640 vai rakstot uz info@pdf.lv. Seminārs ir bezmaksas.
Mixed forest under snow. Winter scene in the Southern Ural, Bashkortostan Republic
Jauktu koku mežs ziemā.
© Hartmut Jungius / WWF Palielināt