Seminārs meža īpašniekiem demonstrējumu teritorijā „Pūpoli” | WWF Latvia

Seminārs meža īpašniekiem demonstrējumu teritorijā „Pūpoli”Publicēts 27 oktobris 2020   |  
Mežs, rudens, koki
© Wild Wonders of Europe / Cornelia Doerr / WWF
Sestdien, 31. oktobrī, plkst. 10:00 meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā „Pūpoli” Vecumnieku novada Kurmenes pagastā notiks Atvērto durvju dienu pasākums – seminārs par meža apsaimniekošanu. Seminārā iekļautas dažādas tēmas – atbalsta pasākumi mežu īpašniekiem, nekailciršu mežu apsaimniekošana, pārnadžu bojājumi mežsaimniecībā un aizsardzības pasākumi, meža inventarizācija un citas aktualitātes privātā meža apsaimniekošanā. Seminārs plānots mežā, teorētisko stāstījumu apvienojot ar praktiskiem meža apsaimniekošanas paraugobjektiem gan Kurmenes, gan Jaunjelgavas pagastos. Uz bezmaksas semināru aicināti meža īpašnieki, apsaimniekotāji un visi citi interesenti.

Pasākumu atklās Meža konsultāciju un pakalpojumu centra mežsaimniecības konsultante Rita Daščiora, kura pastāstīs par pašreizējām aktualitātēm saistībā ar atbalsta pasākumiem meža īpašniekiem. Latvijas Valsts mežzinātnes institūta Silava zinātniskā asistente Gundega Done pastāstīs par lielo pārnadžu bojājumiem mežsaimniecībā un aizsardzības pasākumu plānošanu. Demonstrējumu teritorijas „Pūpoli” pārvaldnieks Raimonds Mežaks informēs par meža inventarizāciju, tās nosacījumiem un nozīmi meža īpašniekam. Līdztekus ekspertu stāstījumam un praktiskiem piemēriem dabā, pasākuma dalībnieki diskusijā ar Raimondu Mežaku un Pasaules Dabas Fonda Meža programmas vadītāju Jāni Rozīti varēs iepazīties arī ar dažādiem citiem meža apsaimniekošanas un dabas objektiem īpašumā – plantāciju mežu, tā izveidi un apsaimniekošanu, izlases cirtēm un kopšanas cirtēm dažādu vecumu mežaudzēs, bioloģiski augstvērtīgu mežaudzi - Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo biotopu.

Pasākumu rīko demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” īpašnieki, Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs un Pasaules Dabas Fonds. Visi semināra dalībnieki aicināti pieteikties Pasaules Dabas Fondā, zvanot uz telefona numuru 67505640 vai rakstot uz info@pdf.lv. Seminārs ir bezmaksas.

Vairāk informācijas:
Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda Meža programmas vadītājs, mob.: 26420153, tel.: 67505640, e-pasts jrozitis@pdf.lv
Raimonds Mežaks,  Demonstrējumu teritorijas „Pūpoli” pārvaldnieks, mob.: 29639946
 
Pasaules Dabas Fonds strādā, lai apturētu un novērstu meža degradāciju, noplicinošu meža resursu apsaimniekošanu un izmantošanu Latvijā.


 
Mežs, rudens, koki
© Wild Wonders of Europe / Cornelia Doerr / WWF Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus