Piesakies par brīvprātīgo dzīvnieku glābšanai akūtu naftas noplūžu gadījumos | WWF Latvia

Piesakies par brīvprātīgo dzīvnieku glābšanai akūtu naftas noplūžu gadījumosPublicēts 01 marts 2020   |  
Naftas noplūde Kuldīgā
© Valsts Vides dienests
Naftas noplūdei ir milzīga un tūlītēja vides, ekonomiskā un sociālā ietekme. Radušās noplūdes gadījumā naftas produkti var būtiski piesārņot Baltijas jūras, upju krastus un ūdeņu gultnes, ietekmējot dzīvnieku un augu dzīves apstākļus (un eksistenci) vēl vairākus gadu desmitus pēc noplūdes. Naftas vai tās produktu noplūde no rūpnīcas, kuģa, dzelzceļa transporta var notikt jebkurā brīdī, kā tas notika, piemēram, 30. janvārī Kuldīgā.

Naftas produktu piesārņojuma gadījumā ūdeņos bieži vien pirmie cietēji ir tieši ūdens putni. Ja šādi gadījumi notiek lielākā mērogā, bieži vien ir nepieciešams sabiedrības atbalsts, lai palīdzētu veterinārārstiem un pirmajiem respondentiem glābt putnu dzīvības. Neviena valsts nevar pārvaldīt smagu naftas noplūdi un tās sekas bez organizētiem un apmācītiem brīvprātīgajiem.

Pasaules Dabas Fonds uzsāk līdz šim Latvijā nebijušu brīvprātīgo spēku apzināšanu, lai uzlabotu reaģēšanas spējas naftas noplūdes gadījumos Baltijas jūras reģionā, veicinot sadarbību starp kompetentajām iestādēm un brīvprātīgajiem papildspēkiem dzīvnieku glābšanai.

Piesakoties brīvprātīgajam darbam, tu tiksi iekļauts operatīvā dabas un dzīvnieku glābšanas datubāzē. Pievienojoties šim brīvprātīgo sarakstam, tu piekrīti ka negadījumu situācijā (kas var notikt jebkurā laikā) ar tevi varēs sazināties Pasaules Dabas Fonda darbinieks, un tu tiksi lūgts piedalīties glābšanas darbos Latvijā. Brīvprātīgie, kas pieteikušies, nākotnē tiks arī apmācīti par to, kā rīkoties negadījumu situācijās, un kā pareizi asistēt veterinārārstus un brīvprātīgo koordinatorus, kad šāds negadījums ir iestājies.

Piesakies, aizpildot elektronisku pieteikumu vietnē: ej.uz/naftas_piesarnojums

Aizpildot pieteikuma anketu, tu apstiprini, ka ļauj sazināties uz tavu norādīto kontaktinformāciju jebkurā diennakts laikā tikai akūtas nepieciešamības gadījumos.
Naftas noplūde Kuldīgā
© Valsts Vides dienests Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus