Siļķe un reņģe | WWF Latvia

Siļķe un reņģe rel=
Siļķu (Clupea harengus) zveja, Norvēģija, 2009. gada februāris.
© Wild Wonders of Europe /Magnus Lundgren / WWF
Lat. Clupea harengus membras
Eng. Baltic herring

Reņģe ir viena no Atlantijas siļķes pasugām. Siļķu augšanas ātrums, migrācijas raksturs un nārstošanas laiks dažādās vietās atšķiras. Reņģes dzīvo Baltijas jūrā, baros līdz 80 m dziļumam. To barību galvenokārt veido mikroskopiski vēžveidīgie. Reņģe ir ļoti nozīmīgs zvejas objekts, Latvijā nozvejo ap 20 tk. tonnu gadā.

ĒDIET UZ VESELĪBU!

Siļķes un reņģes pērciet droši! It īpaši tās, kas nozvejotas ar murdiem, stāvvadiem, riņķvadiem vai pelaģiskiem traļiem Baltijas jūrā, Rīgas līcī vai Atlantijas okeāna ziemeļu daļā.

UZMANĪGI!

Esiet uzmanīgi ar siļķu iegādi, kas nozvejota ar tīkliem Baltijas jūras ziemeļu daļā (Botnijas līcis) vai Kategatā un Skagerakā. Ja nozvejota ar riņķvadiem Atlantijas okeāna ziemeļrietumu daļā (Kanāda). Ja nozvejota ar pelaģiskiem traļiem pie Īrijas un Islandes.

Vai zināt, ka...

Norvēģijas siļķu resursi pagājušā gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados tika ārkārtīgi pārzvejoti to pavasara nārsta laikā, kad zivis migrēja uz fjordiem.

Siļķu zvejošana šajās teritorijās iznīka. Lai šie resursi atjaunotos, bija nepieciešami vairāk nekā 20 gadi. Arī Ziemeļjūrā siļķes tika pārzvejotas, un 1977. gadā to zvejniecību aizliedza.

Resursu atjaunošanās ilga aptuveni 10 gadus.