DHL Latvia stādīs kokus PDF mežu demonstrējumu teritorijā | WWF Latvia

DHL Latvia stādīs kokus PDF mežu demonstrējumu teritorijāPublicēts 02 maijs 2019   |  
Priežu mežs
© Wild Wonders of Europe / Relanzón / naturepl.com
Lai tuvotos Deutsche Post DHL mērķim – samazināt līdz nullei organizācijas loģistikas procesu izmešus līdz 2050. gadam, uzņēmums DHL Latvia pievienojas Pasaules Dabas fonda (PDF) un Dabas aizsardzības pārvaldes iniciatīvai Daru labu dabai. Uzņēmums veic dažādus vides uzlabošanas pasākumus arī citviet pasaulē, jo darbojas visās 220 valstīs un teritorijās, un kopš 2017. gada ik gadu uzņēmuma darbinieki iestāda vairāk nekā miljons koku.

Lai apmežotu lauksaimniecībā neizmantotās zemes, uzņēmuma darbinieki PDF mežu apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā “Kalna Gavieši” iestādīs ap 2500 eglīšu un bērzu.

PDF un “Kalna Gaviešu” īpašnieki priecājas par uzņēmuma DHL Latvia iniciatīvu iesaistīties un atbalstīt programmu, kurā saimnieki mežu uzlūko kā dabas sistēmu ar dažādo vērtību kopumu un strādā tā, lai tiktu saglabātas iespējas arī nākotnē izmantot meža plašo labumu klāstu. Jāuzsver, ka koku stādīšana ir viens no veidiem, kā mazināt cilvēka ietekmi uz klimata pārmaiņām.

“Koku stādīšanas iniciatīva ir viens no DHL vides politikas īstenošanas projektiem, tomēr vēl svarīgāk – tā ir lieliska iespēja DHL darbiniekiem kopā ar savu ģimeni, tai skaitā bērniem, jēgpilni pavadīt brīvo laiku, iegūt jaunas zināšanas un praktiskās iemaņas. Šis gads mūsu uzņēmumam Latvijā ir zīmīgs, jo svinēsim 25 gadu jubileju. Iestādot 2500 kociņus, mēs simboliski iestādīsim 100 kociņus par katru mūsu pastāvēšanas gadu Latvijā. Priecājamies, ka varam tik skaitā veidā papildināt Latvijas ainavu brīvības atjaunošnas svētku dienā”,  saka DHL Express rīkotājdirektore Snezhina Kazakova.

Koku stādīšanas talka notiks Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas atjaunošanas dienā, 4. maijā. Talcinieku pulcēšanās sāksies no plkst. 10.00 saimniecībā “Kalna Gavieši”, kas atrodas Skujenes pagastā, Amatas novadā. Lai iepazītu norises mežā, talkas sākumā plānota arī “meža lasīšana” jeb gājiens uz mežu, kura laikā PDF direktors un Mežu programmas vadītājs Jānis Rozītis iepazīstinās pasākuma dalībniekus ar meža ekosistēmu un lomu dabas daudzveidības saglabāšanā.
 
Priežu mežs
© Wild Wonders of Europe / Relanzón / naturepl.com Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus