Latvijas Jūras administrācija veic #DaruLabuDabai dabas saglabāšanas darbus | WWF Latvia

Latvijas Jūras administrācija veic #DaruLabuDabai dabas saglabāšanas darbusPublicēts 12 novembris 2019   |  
Latvijas Jūras administrācija
© Elīna Pekšēna
Latvijas Jūras administrācijas darbinieki 8. novembrī pilnveidoja zināšanas Pasaules Dabas Fonda un Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotajā vides izglītības seminārā ”Piejūras vides saglabāšanas iespējas”, kura ietvaros tika veikti arī dabas daudzveidības saglabāšanas darbi, lai atbrīvotu Ķemeru Nacionālā parka Jaunķemeru pludmali no invazīvas sugas - krokainās rozes.
 
“Mācīties par dabas vērtībām un to saglabāšanu var dažādi, taču, tikai nokļūstot dabā, mēs varam patiesi sākt iepazīt attiecīgo ekosistēmu un izprast tās apdraudējumus.  Iniciatīva Daru Labu Dabai ir lieliska iespēja mācīties citādāk un ekspertu vadībā apgūt praktiskas iemaņas dabas bagātību saglabāšanai un atjaunošanai. Prieks, ka Latvijas Jūras administrācijas darbinieki izvēlējās šo ceļu,“ tā par kustību Daru Labu Dabai stāsta Pasaules Dabas Fonda izglītības projektu vadītāja Elīna Pekšēna.
 
Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības speciāliste Aija Balandiņa uzsver: “Mūsu galvenais uzdevums bija izravēt no kāpām invazīvo krokaino rozi, kura dabiski ir izplatīta Austrumāzijā, lai atbrīvotu vietu jutīgākām piekrastes augu sugām, piemēram, smiltāju neļķei vai tumšsarkanajai dzeguzenei, kuras šobrīd jūtas apdraudētas pat šeit – īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Krokainā roze Latvijas kāpās kādreiz tika stādīta ar nodomu, lai ierobežotu jūras apmeklētāju pārvietošanos pa kāpām, vasarā ar krāšņiem ziediem priecētu apmeklētāju acis un pasargātu kāpas no krasta erozijas. Taču tikai nesen esam sapratuši, ka krokainā roze Latvijas dabā nav iederīga un nomāc vietējos augus.”
 
Dabas daudzveidības saglabāšanas darbu dalībnieki pasākumu novērtēja atzinīgi un izteica vēlmi arī turpmāk iesaistīties dabas saglabāšanas darbos kopā ar ģimenes locekļiem.
 
Darbinieku izglītošana dabas un vides jautājumos ir viens no administrācijas Vides politikas īstenošanas plāna pasākumiem. Tā mērķis ir veicināt darbinieku izpratni par vides saglabāšanas iespējām un apzināt uzņēmuma iespējas vides saglabāšanā.

Materiāls tapis ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

Latvijas Jūras administrācija
© Elīna Pekšēna Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus