Aicinām 31. jūlijā doties uz Kurliņupi darīt labu dabai | WWF Latvia

Aicinām 31. jūlijā doties uz Kurliņupi darīt labu dabaiPublicēts 21 jūlijs 2020   |  
Daru Labu Dabai 31. jūlijā Kurliņupe, ūdensteces atbrīvošana
© Dabas aizsardzības pārvalde
Pasaules Dabas Fonds un Dabas aizsardzības pārvalde aicina piektdien, 31. jūlijā Kurliņupes krastos, Vidzemes piekrastē piedalīties iniciatīvas “Daru Labu Dabai” dabas saglabāšanas misijā ūdensteces atbrīvošanā.

Šajā pasākumā ikvienam būs iespēja izzināt Kurliņupes dabas vērtības un līdzdarboties dabas saglabāšanas labā. Dabas daudzveidības saglabāšanas pasākuma dalībnieki ekspertu vadībā izvāks no upes liekos aizsprostojumus, lai uzlabotu saldūdens un tajā mītošo sugu stāvokli, mazinot upes piesārņojumu un atbrīvojot zivju migrācijas ceļus.

Dabas aizsardzības pārvaldes saldūdeņu eksperts Andris Viesturs Urtāns stāsta, ka Kurliņupe ir 12 km gara upīte, kurai kārtīgs braucējs pārtrauc pāri, pat īsti to nepamanot, taču tā izceļas ar strauju tecējumu un vairākus metrus augstu smilšakmens atsegumu lejtecē, kur dažus gadus ligzdu rok arī zivju dzenīšu saime. “Vēl joprojām upē nārsta vietas sev meklē daža laba teiba un pat taimiņu pārīši. Gandrīz vai idille. Tā patiesi varētu būt, ja vien visur esošie bebri ar saviem aizsprostu būves vingrinājumiem šo upi nebūtu papostījuši un migrējošajām zivīm ceļus aizšķērsojuši,” pauž eksperts.

Dabas saglabāšanas pasākums Kurliņupes krastos – ūdensteces atbrīvošana – ir interneta lietotāju balsojuma rezultāts. Balsojums norisinājās pavasarī, lai noteiktu, kuru dabas saglabāšanas misiju atbalstīs Colgate Latvia jaunās zobu pastas Smile for Good kampaņas ietvaros.

SIA “Colgate-Palmolive (Latvia)” pārstāve Sarmīte Stalta saka: "Mēs, Colgate Latvia komanda, esam daļa no Latvijas sabiedrības, un mums rūp vide, kurā uzturamies. Tāpēc esam nākuši klajā ar ekosertificētu zobu pastu Colgate Smile for Good pārstrādājamā iepakojumā, kā arī atbalstām un piedalīsimies šajā dabas daudzveidības saglabāšanas pasākumā."

Elīna Pekšēna, Pasaules Dabas Fonda izglītības projektu vadītāja iedrošina: “Dabas daudzveidības izzināšana un tās saglabāšanas darbi ūdeņu tuvumā vienmēr ir īpaši. Atbrīvojot ūdensteci no sanesumiem, pavērsies interesanti un ikdienā reti sastopami atradumi. Daļu no tiem, kas ir dabas vērtības, varēs apbrīnot un iemūžināt fotogrāfijās, citus –  būs jāsavāc un jāliek atkritumu maisos.”

Pēc darba, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, organizatori dalībniekus cienās ar garšīgu zupu. Pieteikšanās dalībai pasākumā līdz 29. jūlijam: forms.gle/3hz2cHdLgr5HBUKC7

Pulcēšanās vieta: Stāvlaukums šosejas malā pie norādes zīmes “Veczemju klintis” goo.gl/maps/xvj2AZ2z8Sdx345k7

Labie darbi dabai talku veidā notiek īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās, tostarp, nacionālajos parkos. Tie piemēroti no 10 līdz pat 100 cilvēku lieliem kolektīviem. Kopīgi talkojot, iespējams ne tikai palīdzēt saglabāt Latvijas dabas unikālās ainavas, bet arī mācīties par Latvijā sastopamajām dabas vērtībām, praktizēties dažādu biotopu ieteicamajos apsaimniekošanas darbos, kā arī apceļot un izzināt Latviju. Plašāk par iniciatīvu: www.darudabai.lv #DaruLabuDabai
Daru Labu Dabai 31. jūlijā Kurliņupe, ūdensteces atbrīvošana
© Dabas aizsardzības pārvalde Enlarge
Daru Labu Dabai 31. jūlijā Kurliņupe, ūdensteces atbrīvošana, talka, Kristīne, Ķemeru nacionālais parks
© Magda Jentgena Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus