PDF piedalās EK sabiedriskajā apspriešanā par zivsaimniecības jautājumiem | WWF Latvia

PDF piedalās EK sabiedriskajā apspriešanā par zivsaimniecības jautājumiemPublicēts 23 septembris 2018   |  
Eiropas Savienības karogs Briselē
© Eiropas Komisija
Eiropas Komisija ir nolēmusi pārskatīt Pamatnostādnes valsts atbalsta izskatīšanai zivsaimniecībā un akvakultūrā, ar nolūku atbalstīt jaunu zvejas kuģu būvi Eiropas Savienības attālākajos reģionos (Gvadelupa, Franču Gviāna, Martinika, Reinjona, Majota, Senmartīna, Azoru un Madeiras salas un Kanāriju salas).

18. septembri, Pasaules Dabas Fonds (WWF) kopā ar vairākām Eiropas vides organizācijām nosūtīja vēstuli ES komisāriem Vellam un Malmstrēmai, pieprasot uzturēt subsīdiju aizliegumu un izvairoties no pamatnostādņu izskatīšanas. Savukārt šonedēļ Pasaules Dabas Fonds (PDF) kopa ar citām vides organizācijām piedalīsies Eiropas Komisijas sabiedriskajā apspriešanā, lai sniegtu savus komentārus sakarā ar pašreizējo aizliegumu saistībā ar šāda veida subsīdijām, kas tika pieņemtas 2004.gadā dēļ to kaitīgās ietekmes uz jūras vidi.
Atceļot pašreizējo subsīdiju aizliegumu, tas apdraudētu Kopējās zivsaimniecības mērķus – mazināt pārzveju gan Eiropas, gan pasaules ūdeņos, ka arī dotu nepareizu politisko signālu no Eiropas Savienības politiskajiem līderiem visā pasaulē. Eiropas Savienība ir viena no nozīmīgākajiem spēlētājiem pasaulē, kas cenšas sasniegt ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus saistībā ar okeāniem, jūrām un to resursiem (SDG 14), tādēļ pieprasot neilgtspējīgu zivsaimniecības subsīdiju aizliegumu līdz 2020.gadam.


Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no valsts budžeta līdzekļiem. Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild Pasaules Dabas fonds. 

 
Eiropas Savienības karogs Briselē
© Eiropas Komisija Palielināt

komentāri

blog comments powered by Disqus