Noslēdzies konkurss “Gada lauksaimnieks 2018” | WWF Latvia

Noslēdzies konkurss “Gada lauksaimnieks 2018”Publicēts 02 novembris 2018   |  
"Gada lauksaimnieks 2018" godināšana
© Baiba Ozoliņa
Nule kā noslēdzies WWF Baltijas Ekoreģiona programmas organizētais konkurss “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2018” un ir zināmi kā konkursa dalībvalstu uzvarētāji, gan arī galvenās balvas ieguvējs visā Baltijas jūras reģionā.

Pasaules Dabas Fonds Latvijā sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru par konkursa nacionālo uzvarētāju šogad atzina Andri Kalniņu un viņa zemnieku saimniecību “Ozoli”. Kalniņa kungs iedvesmu meklē latviešu zemniecības vēsturē. Viņaprāt, virknei mūsdienu lauksaimniecības izaicinājumu risinājumus var atrast pirmskara Latvijas praksēs, ko viņš arī izmēģina savā saimniecībā. “Ozoli” ir arī vieta, kur padomu un zināšanas var gūt citi lauksaimnieki un studenti. Saimniecībā ir izvēlēta biodinamiskās lauksaimniecības pieeja, kur daba ir centrā.

Savukārt par konkursa reģionālo uzvarētāju šogad tika pasludināts Kristofs Kovaļskis (Krzysztof Kowalski) no Polijas.

Konkursa dalībnieki paši pēc savas iniciatīvas lauksaimniecības praksēs ir ieviesuši pieejas, kas mazina barības vielu noplūdi gruntsūdeņos un vēlāk tātad arī Baltijas jūrā.

Ilgtspējīgai lauksaimniecībai ir ļoti būtiska nozīme, lai ierobežotu Baltijas jūras slimību – eitrofikāciju. Tieši lauksaimnieciskā darbība ir tā, kas veido vairāk kā pusi no barības vielām, ar ko mielojas eitrofikācija. Līdz ar to, lauksaimniekiem ir izšķiroša loma, lai Baltijas jūrai atgrieztu dzīvību. Pasaules dabas fonda dalīborganizācijas, rīkojot šo konkursu un izceļot labās prakses piemērus, vēlas iedvesmot arī citus aktīvi piedalīties eitrofikācijas apkarošanā.

Konkurss notiek jau kopš 2009. gada. Nacionālo valstu uzvarētāji saņem naudas balvu 1000 eiro apjomā, savukārt no šiem katras valsts labākajiem starptautiska žūrija izvēlas reģiona uzvarētāju, kas saņem naudas balvu 10 000 eiro apmērā. Jāpiemin, ka 2014. gadā par konkursa reģionālo uzvarētāju kļuva Latvijas pārstāvji Juris un Vija Cīruļi no zemnieku saimniecības “Mežacīruļi”. 
"Gada lauksaimnieks 2018" godināšana
© Baiba Ozoliņa Palielināt
"Gada lauksaimnieks 2018" godināšana
© Baiba Ozoliņa Palielināt
"Gada lauksaimnieks 2018" godināšana
© Baiba Ozoliņa Palielināt
"Gada lauksaimnieks 2018" godināšana
© Baiba Ozoliņa Palielināt

komentāri

blog comments powered by Disqus