Zemes stundas ieskaņā - sarunas skolās par vidi | WWF Latvia

Zemes stundas ieskaņā - sarunas skolās par vidiPublicēts 13 marts 2019   |  
Zemes stundas svinības pasaulē - Kanāda, Vankuvera. Cilvēki veido Zemes stundas uzrakstu naksnīgajās debesīs.
© Jeremiah Armstrong / WWF-Canada
Gaidot Zemes stundu, Pasaules Dabas fonds (PDF) arī šogad kopā ar Tetra Pak viesojas Latvijas skolās, lai runātu ar skolniekiem par vides izaicinājumiem, kas patiesībā jau ir kopīgi bērniem visā pasaulē. Zemeslode mums visiem ir viena!
 
Klimata pārmaiņas un bioloģiskās daudzveidības zudums pasaulē un arī Latvijā ir milzīga problēma, un mēs redzam, ka aizvien trūkst izpratnes par to, cik svarīgi ir iestāties par pārmaiņām un apzināties, ka nevaram vairs turpināt mūsu vienīgās mājas noplicināt kā līdz šim. Ar sekām būs jārēķinās mūsu bērniem, tāpēc ir būtiski ar viņiem par to sarunāties. Mēs esam novērojuši, ka bērni un jaunieši bieži demonstrē lielāku izpratni par vides problēmām, un ir gatavi nereti arī pamācīt savus vecākus un citus pieaugušos.
 
“Skolnieki ir zinoši par atkritumu  šķirošanu, vides piesārņojuma jautājumiem, taču mazāk zinoši par patēriņu, bioloģisko daudzveidību un tās potenciālo ietekmi uz cilvēka ikdienu,” pēc pirmajām sarunām skolā secina PDF direktors Jānis Rozītis. Tas nozīmē, ka PDF centieni atgādināt par dabas daudzveidības nozīmi, runājot par konkrētiem piemēriem, kāpēc ir svarīgi saglabāt vērtīgo dabā, ir vajadzīgi un, sadarbojoties ar citām institūcijām, ir jāturpina darbs gan konkrētu sugu un biotopu saglabāšanā, gan arī, kas vēl būtiskāk, sabiedrības izglītošanā un iesaistīšanā.
 
Stundās skolās PDF direktors Jānis Rozītis ar skolēniem diskutē par klimata pārmaiņām, dabas daudzveidības samazināšanos, iespējamajiem risinājumiem un katra paša atbildību, savukārt, Tetra Pak pārstāvji ieskicē to, kā mainās uzņēmi globālo vides izaicinājumu priekšā.
 
Jāpiemin, ka PDF kopumā kā vienu no prioritārajām darbības jomām pēdējos gados izvirzījis tieši darbu ar jauniešiem, tāpēc, ja arī Tavai skolai ir interese par vidrūpes sarunām, dod mums ziņu.
 
Zemes stundas svinības pasaulē - Kanāda, Vankuvera. Cilvēki veido Zemes stundas uzrakstu naksnīgajās debesīs.
© Jeremiah Armstrong / WWF-Canada Palielināt

komentāri

blog comments powered by Disqus