One Wolf ar rūpēm par dabu uzsāk sadarbību ar Pasaules Dabas Fondu | WWF Latvia

One Wolf ar rūpēm par dabu uzsāk sadarbību ar Pasaules Dabas FonduPublicēts 12 novembris 2019   |  
Magda Jentgena
© Riga Fashion Week
Rīgas modes nedēļas laikā Latvijas modes zīmols One Wolf paziņoja par sadarbību ar Pasaules Dabas Fondu, turpinot attīstīt ilgtspējīgas modes virzienu. Turpmāk no katra pārdotā apģērba modeļa, kas ir izgatavots no jau valkāta džinsa auduma vai no audumu pārpalikumiem ražošanas procesā, One Wolf ziedos 10 EUR Pasaules Dabas Fondam dabas aizsardzībai.

One Wolf dizainere Agnese Narņicka uzsver: “Apģērba izgatavošana no jau izmantota auduma prasa vairāk darbaspēka resursu, un tādēļ šīs kolekcijas apģērbi ir pieejami ierobežotā daudzumā un ir arī dārgāki, taču tā ir daļa mūsu dizaina filozofijas neradīt neko lieku un domāt par apģērba ilglaicīgumu gan izgatavošanas kvalitātes, gan dizaina ziņā. Ilgtspējīga apģērba mērķis ir palielināt vietējās ražošanas un produktu vērtību, pagarināt materiālu dzīves ciklu, palielināt apģērbu vērtību, samazināt atkritumu daudzumu un samazināt kaitējumu videi. Šīs kolekcijas mērķis ir izglītot cilvēkus par videi draudzīgāku patēriņu.“

Magda Jentgena, Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāja: “Modes industrija patērē ļoti daudz resursu, tai skaitā ūdeni. Šobrīd ir īstais laiks modes industrijas pārstāvjiem meklēt veidus, kā mazināt savu ietekmi uz vidi. Daudzi no apģērbiem, kas atrodas mūsu skapjos, ir ražoti no naftas produktiem (piemēram, poliesters, neilons un auduma krāsas). Taču arī kokvilnas ražošana nebūt nav nevainīga, jo pasaulē to tiecas audzēt ātri, izmantojot ārkārtīgi daudz ūdens resursu un pesticīdu, lai apģērba vienību pārdotu par vispieejamāko cenu. Viena kokvilnas kilograma iegūšanai (no kā var tapt viens t-krekls vai džinsu pāris), var būt nepieciešami pat 20 000 litru ūdens. Tā ik gadu pasaulē tiek saražots līdz pat 20 miljoniem tonnu kokvilnas vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kokvilnas iegūšanai pasaulē tiek izlietoti līdz pat 35% no visiem pesticīdiem un insekticīdiem. Protams, mums ir arī jāņem vērā patērētāju pieprasījums, jo bez tā nebūtu ātrās modes tirgus. Tieši tāpēc Pasaules Dabas Fonds aicina iegādāties tādu apģērbu, kam dzīves cikls ir pēc iespējas garāks.”

One Wolf jaunā kolekcija “Savrupnieki” ir pirmā kolekcija, kur zīmols prezentē modeļus, kuri ir veidoti no jau valkāta džinsu auduma – unisex žakete, veste un gurnu soma. Tā bija lieliska iespēja novalkātiem, estētiski nepievilcīgiem džinsiem pārtapt jaunā dizaina apģērbā, kurš “runā” ne tikai vizuālu valodu, bet arī par mūsu uzskatiem un vērtībām attieksmē pret dzīvi un pasauli, kurā dzīvojam. Jau šobrīd pircējiem ir pieejami divi modeļi t-krekls un kleita, kuru izgatavošanā ir izmantoti auduma pārpalikumi no ražošanas procesa.

One Wolf ir Latvijas modes zīmols, kas dibināts Rīgā, Latvijā. Zīmola filozofija ir iedvesmot cilvēkus kļūt drosmīgākiem, būt brīviem un paust savu radošumu. Zīmols rada unisex apģērbus, kas apvieno funkcionalitāti, asprātību, inteliģenci un askētismu. Katra kolekcija ir jauns stāsts par neparasto cilvēku dzīvē un atspoguļo pārdomas par mūsdienu pilsētas dzīves estētiku.

#pasaulesdabasfonds #domāplašāk #oneyou #onewolf #onewolfjeans #onewolfboutique #onewolfstudio
Magda Jentgena
© Riga Fashion Week Enlarge
Žakete
© Kristīne Madjāre Enlarge
Krekls
© Andis Jurjāns Enlarge
Gurnu somiņa
© Andis Jurjāns Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus