Konference un tiešsaistes seminārs skolēniem un skolotājiem 10. un 12. decembrī | WWF Latvia

Konference un tiešsaistes seminārs skolēniem un skolotājiem 10. un 12. decembrīPublicēts 06 decembris 2019   |  
Webinar
© WCactionnetwork
Projekts “Jauniešu apziņas celšana par Baltijas jūras un iekšzemes ūdeņu bioloģisko daudzveidību” no 2019. gada augusta līdz 2019. gada decembrim.

Projekta noslēgumā tiks rīkota konference jauniešiem, kas ir piedalījušies ekspedīcijās no septembra līdz novembrim. Konference tiek rīkota 10. decembrī plkst. 11:00 sporta kompleksā “Ķeizarmežs”. Konferencē ar prezentācijām uzstāsies Pasaules Dabas Fonds, saldūdens un jūras eksperti. Konference tiks filmēta, un to būs iespējams vērot Pasaules Dabas Fonda Facebook lapā. Otrajā konferences daļā jauniešiem būs iespēja izspēlēt interaktīvu ūdens viktorīnu jeb šī projekta ietvaros izgatavotu spēli “Ūdenstopija”, kā arī būs iespēja kļūt par ūdens pētnieku un iemācīties, kā zinātnieki pēta zemūdens pasauli ar “freediving” (brīvniršanas) nodarbību instruktoru uzraudzībā.

Lai nodrošinātu projekta turpināšanos, tiek rīkots arī ikvienam atvērts tiešsaistes seminārs (webinar) jebkuram skolotājam un izglītotājam 12. decembrī plkst. 15:30 - 16:30. Lai pievienotos semināram, izmantojiet šo aktīvo saiti - https://wwf.zoom.us/j/389531775.
 
Tiešsaistes semināra programma:
  • Ievads par projektu. Kas tika darīts un kādi metodiskie materiāli tika izstrādāti ūdens tēmas apguvei skolās?
  • Skolotāju apmācības. Kā doties ekspedīcijās ar jauniešiem pie ūdens objektiem un kā izmantot projekta ietvaros sagatavotos materiālus?
  • Spēles "Ūdenstopija" prezentācija un spēlēšanas instrukcija.
  • Jautājumi un atbildes.

Projekta ietvaros tika informēti jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem par esošo ūdeņu bioloģiskās daudzveidības situāciju. Projekta mērķis bija celt skolēnu apziņu par to, kas notiek ar ūdentilpēm Latvijā interesantā un iesaistošā veidā.
 
Pasaules Dabas Fonda vides eksperti un Vides risinājuma institūta ūdens pētnieki devās ekspedīcijas ar vairāk nekā 350 jauniešiem no 9 skolām, lai izpētītu, kādas sugas ir sastopamas tuvējās ūdenstilpēs. Šajās ekspedīcijās jaunieši izmantoja īpaši izstrādātas ūdens izziņas anketas, kas ļāva jauniešiem gūt zināšanas par ūdenī dzīvojošajām augu un dzīvnieku sugām, cilvēku ietekmēm uz ūdenstilpēm un to apkārtni, kā arī citām lietām, kas ietekmē ūdens kvalitāti un sugu daudzveidību. Lai padarītu nodarbību interaktīvāku un iesaistošāku, anketas tika veidotas origami formātā, kas ļāva jauniešiem atklāt nākamos jautājumus un papildu informāciju. Par šo anketu dizainu saņēmām daudzas pozitīvas atsauksmes no jauniešiem un skolotājiem.
 
Projekta ietvaros tika arī izgatavota lielformāta galda spēle par bioloģisko daudzveidību ūdeņos, kuru var spēlēt pat visa klase – ap 20 skolēniem. Tā ir stratēģiska spēle, kurā jaunieši var uzņemties valdības, NVO, iedzīvotāju vai uzņēmēju lomas un attīstīt ūdens objektus, uzreiz redzot, kā katra viņu rīcība ietekmē vidi.
 
Visi materiāli, kas tika sagatavoti projekta ietvaros (ekspedīciju anketas, spēle, prezentācijas, konferences ieraksts) būs brīvi pieejami jebkuram turpmākai izmantošanai Pasaules Dabas Fonda mājaslapā.

Jautājumu gadījumā sazinieties ar Magdu Jentgenu, Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāju. Mob.: +371 28652770, mjentgena@pdf.lv
 
Projektu atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.Webinar
© WCactionnetwork Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus