What would you like to search for?

Ziņas un jaunumi

Sadarbība vai paralīze dabas un klimata jautājumos?

Neskatoties uz nesenajiem solījumiem atbalstīt Eiropas Zaļo kursu, prioritātes, kuras Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena šonedēļ izvirzīja saviem komisāriem, norāda uz atkāpšanos no stingrajiem klimata un vides aizsardzības mērķiem, kas bija noteikti iepriekšējā pilnvaru laikā, pievēršoties konkurētspējai un industrializācijai.

Fon der Leienes jaunās Komisijas pamatprincips ir “sadarbība” starp komisāriem, kas atspoguļo savstarpēji saistītās problēmas, ar kurām saskaras Eiropa, tostarp klimata un bioloģiskās daudzveidības krīzi. Taču, lai šī sadarbība būtu efektīva, būs nepieciešama stingra vadība, lai nodrošinātu, ka būtiski jautājumi nekļūst par politisko strīdu objektiem.

Fon der Leiena skaidri atzina klimata ārkārtas situāciju kā kritisku izaicinājumu, taču reāls progress lielā mērā būs atkarīgs no katra locekļa konkrētām pilnvarām un viņu vēlmes sadarboties tā, kā viņa to ir paredzējusi. Īpaši nepieciešama tālāka precizēšana par dabas atjaunošanas un aizsardzības lomu – jo īpaši klimata pielāgošanā, ūdens noturības nodrošināšanā, kā arī lielāka uzmanība jāpievērš būtisku dabas tiesību aktu, piemēram, ES Mežu izciršanas un Dabas atjaunošanas likumu, īstenošanai,” sacīja Estere Asina, WWF Eiropas Politikas biroja direktore.

Apvienojot enerģētiku un mājokļus vienā portfelī un uzsverot nepieciešamību pēc taisnīgas un videi draudzīgas pārejas, fon der Leiena mēģina saliedēt šķietamo sociālo un klimata pasākumu pretrunu. Viņa arī uzsvēra, ka būtiski īstenot stratēģisko dialogu par lauksaimniecību, kas nozīmētu stingrāku ES dabas aizsardzības likumu ievērošanu un īstenošanu, kā arī nodrošināt īpašus līdzekļus dabas atjaunošanai un agrovides pasākumu atbalstam.

“Būs vajadzīga cieša sadarbība visās jomās, jo īpaši starp pirmo izpildvaras priekšsēdētāja vietnieci, kas atbild par tīru, taisnīgu un konkurētspējīgu pāreju, Terēzu Riberu (Teresa Ribera) un priekšsēdētāja vietnieku, kas atbild par labklājību un rūpniecības stratēģiju, Stefanu Sežurnē (Stéphane Séjourné). Tas nodrošinātu, ka industrializācijas virzība iet roku rokā ar klimata un dabas aizsardzības pasākumiem, lai nodrošinātu mūsu ekonomikas un rūpniecības nākotni,” teica Tiho Vandermesens, WWF Eiropas politikas biroja politikas un stratēģijas direktors.

Tukots no WWF EU

“Sadarbība vai paralīze dabas un klimata jautājumos?” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par “Sadarbība vai paralīze dabas un klimata jautājumos?” saturu atbild nodibinājums Pasaules Dabas Fonds.

DALIES!

Palīdzi mums izplatīt šo ziņu