What would you like to search for?SALDŪDENS

Ūdens ir mūsu visdārgākais resurss. Ne mēs, ne liela daļu sugu nevar dzīvot bez tā. Tomēr šobrīd mēs saskaramies ar globālu ūdens krīzi.

© Kristaps Ungurs

Gandrīz divi miljardi cilvēku dzīvo apgabalos, kurus apdraud nopietns ūdens trūkums un ūdens krīze ir viens no lielākajiem riskiem pasaules ekonomikai. Kopš 1970. gada globāli esam zaudējuši 83% saldūdens sugu populāciju un 1/3 no mitrājiem - pasaules dzīvības atbalsta sistēmām.

Vairāk nekā jebkad mums ir nepieciešama veselīga saldūdens vide

Mēs cenšamies aizsargāt un atdzīvināt upes un mitrājus, kas uztur cilvēkus un dabu. Mēs strādājam ar kopienām, partneriem, uzņēmumiem un valdību, lai aizsargātu tādas īpašas sugas kā zuti, atjaunotu mitrājus un saglabātu upju brīvu plūsmu, palielinātu aizsargājamās teritorijas un veidotu noturību pret klimata pārmaiņām.

Lai mēs spētu labāk novērtēt dažādos ieguvumus, ko ūdens sniedz cilvēkiem un dabai, ir jānovērtē ūdens nozīme mūsu dzīvē un jāmaina attieksme pret to.
© Luis Barreto/WWF-UK
TAVAS IZVĒLES IETEKMĒ SALDŪDENS RESURSUS

Pasaules Dabas Fonda Zivju gids palīdz veikt videi draudzīgāku izvēli starp Latvijas tirgū izplatītākajiem zivīm un citām jūras veltēm.
 
Zaļais, dzeltenais un sarkanais signāls jums palīdzēs izvēlēties pareizās zivis. Ja tā ir zaļajā sarakstā – labu apetīti, ja sarkanajā – izvēlies ko citu, ja dzeltenajā – kādreiz jau var, bet regulārām maltītēm tomēr skaties zaļā saraksta virzienā!

Izmanto Zivju gidu un lieto uzturā zivis, kas iegūtas, ievērojot atbildīgas zvejas principus!

IEPAZĪSTI ZIVJU GIDU