What would you like to search for?

DARU LABU DABAI
© Pasaules Dabas Fonds

Sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi kopš 2016. gada veidojam dabas daudzveidības saglabāšanas kustību Latvijā - Daru Labu Dabai. Labie darbi dabai talku veidā notiek īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās, tostarp nacionālajos parkos. Ir daudz lietu, ko ikviens no mums var darīt, lai palīdzētu saglabāt apdraudētus biotopus, kuru uzturēšanai nepieciešams cilvēku atbalsts.

Dažreiz mēs esam ļoti daudz! Taču dabas saglabāšanas un atjaunošanas pasākumi ekspertu vadībā var notikt arī pavisam mazās kompānijās, sākot no 10 cilvēkiem.

© Pasaules Dabas Fonds
Dabas daudzveidības atjaunošanas darbi

Pārmaiņas var panākt ne tikai ar piemērotu stratēģiju izstrādi un ilgstošām sabiedrības izglītošanas kampaņām, bet arī kopīgi strādājot dabas atjaunošanas pasākumos. Daru Labu Dabai sniedz iespēju ikvienam ekspertu vadībā piedalīties reālos ekostistēmu atjaunošanas vai saglabāšanas darbos, tā darot labu dabai, gūstot jaunas zināšanas un praktiskas iemaņas dabai draudzīgā saimniekošanā.

Ir iespējams pieteikt pasākumu vienā no 7 darbu kategorijām savam draugu vai organizācijas kolektīvam. Tā katru gadu tiek īstenoti vairāk nekā 40 dabas saglabāšanas pasākumi. Daru Labu Dabai mājaslapā atradīsi informāciju par līdz šim paveikto un atbildes uz organizatoriskiem jautājumiem. 

Dabas eksperti dalībniekiem sniedz zināšanas neformālā gaisotnē par konkrēto darbu norises vietu, tās īpatnībām un bioloģiskajiem procesiem.

Piesaki dabas saglabāšanas misiju

Daru Labu Dabai pasākums ir piedzīvojums. Tā ir unikāla iespēja būt dabā kopā ar ekspertiem, palīdzēt glābt dabas vērtības un ainavas, vienlaikus labi pavadot laiku kopā ar draugiem, kolēģiem vai līdzīgi domājošajiem.

© Pasaules Dabas Fonds
Dabas daudzveidības atjaunošanas darbi kopā ar BTA Latvija