The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Central Asia
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Ziņas un jaunumi
WWF ziņojums: Plastmasas piesārņojums Vidusjūrā būtiski apdraud pasaules okeānu veselību
Nule kā publicētais Pasaules Dabas Fonda (WWF) ziņojums norāda uz būtisku problēmu - mikroplastmasas piesārņojums Vidusjūrā ir sasniedzis līdz šim augstāko piesārņojuma līmeni un apdraud gan dažādas jūrā mītošas augu un dzīvnieku sugas, gan zvejniecību, gan arī cilvēku veselību šajā reģionā.
Pasaules Okeānu dienas ietvaros publicētajā ziņojumā (Out of the Plastic Trap: Saving the Mediterranean from plastic pollution) ir iekļauts arī iespējamais rīcības plāns ar veicamajiem pasākumiem, lai apturētu plastmasas piesārņojuma nonākšanu jūrā.
WWF ziņojumā iekļauti jaunākie dati par plastmasas produktu lietošanu Eiropā, kā arī pētījumi, kas norāda, kā plastmasas izstrādājumi negatīvi ietekmē dzīvību jūrā. Vairāk nekā 90 procenti no Vidusjūras piesārņojuma nāk no plastmasas izstrādājumiem. Pētījumā arī konstatēts, ka vairāk nekā 130 dažādu jūras sugu ir uzņēmušas piesārņojošo vielu daļiņas. Ir svarīgi piebilst, ka šāds piesārņojums rada arī ekonomiskos zaudējumus. Ziņojumā minēts, ka Eiropas Savienības zivsaimniecība ik gadu zaudē apmēram 62 miljonus eiro nozvejas samazināšanās dēļ.
“Ir steidzami jārunā par plastmasas piesārņojumu Eiropas jūrās, un Vidusjūras piemērs pierāda, ka situācija ir kritiska. Eiropas Komisijas pieņemtais lēmums par vienreiz lietojamo plastmasas produktu aizliegumu pierāda, ka solis, lai samazinātu plastmasas piesārņojumu, ir sperts, bet, ja šie pasākumi nebūs pietiekoši ambiciozi vai nenotiks tuvākajā laikā, negatīvā ietekme uz vidi un Eiropas zivsaimniecību turpinās palielināties. Globāli izaicinājumi kā jūras un okeānu piesārņojums prasa globālus risinājumus. Tāpēc mēs aicinām Eiropas Savienību un tās dalībvalstis atbalstīt Apvienoto Nāciju Organizācijas Vides asamblejas procesu par plastmasas noplūdi jūras un okeānu vidē un pieņemt Parīzes līgumu, lai uzlabotu mūsu okeānu veselību,” sacīja WWF Jūras politikas direktore Samanta Burgess.
Pēc Ķīnas, Eiropa (ES-28, Norvēģija un Šveice) ir pasaulē lielākā plastmasas ražotāja. 2016.gadā Eiropā tika saražotas 60 miljonu tonnu plastmasas, kas radīja 27 miljonus tonnu piesārņojuma. Tāpēc WWF mudina Eiropas valstu amatpersonas pieņemt starptautisku līgumu, kas gan palīdzētu novērst plastmasas izstrādājumu nonākšanu okeānos, gan atbalstītu noteiktu mērķu izvirzīšanu, lai līdz 2030.gadam spētu pārstrādāt un atkārtoti lietot 100 procentus no visiem plastmasas izstrādājumiem, un aizliegtu vienreiz lietojamos plastmasas (piemēram, maisiņus) izstrādājumus.
Tulkojums no WWF EU