The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Rīkosimies, lai glābtu okeānu
Katru gadu okeānos tiek izmesti astoņi miljoni tonnu plastmasas atkritumu, kas apdraud savvaļas dzīvniekus un augus, kā arī cilvēkus. Ir steidzami nepieciešams ANO nolīgums, lai izbeigtu plastmasas piesārņojuma krīzi. No šā gada 28. februāra līdz 3. martam valdības tiksies ANO Vides asamblejā (UNEA), kur tām būs iespēja risināt sarunas par juridiski saistošu ANO līgumu, kas rastu risinājumu plastmasas piesārņojumam.
Pagājušajā nedēļā vairāk nekā 70 vadošie uzņēmumi un finanšu iestādes pirms ANO Vides asamblejas (UNEA) publicētajā paziņojumā, kas pieejams arī vietnē plasticpollutiontreaty.org/UNEA, aicināja noslēgt juridiski saistošu līgumu par plastmasas piesārņojumu. Šī ir pirmā reize, kad nozares līderi ir iestājušies par tik stingru politiku plastmasas piesārņojuma jomā. Jaunajā paziņojumā ir skaidri atzīta nepieciešamība samazināt neapstrādātas plastmasas ražošanu un izmantošanu, un tas ir sagatavots tikai dažus mēnešus pirms UNEA 5.2., kad dalībvalstīm būs izšķiroša iespēja risināt sarunas par līgumu.
Aicinām ikvienu parakstīt petīciju, lai mudinātu valdības izveidot globālu un juridiski saistošu ANO nolīgumu, kas līdz 2030. gadam apturētu plastmasas nokļūšanu okeānā. Šī nolīguma uzdevums:
- Noteikt stingrus mērķus piesārņojuma samazināšanai katrā ANO dalībvalstī,
- Uzdot katrai valstij izstrādāt rīcības plānus šo mērķu sasniegšanai.
“Rīkosimies, lai glābtu okeānu” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par “Rīkosimies, lai glābtu okeānu” saturu atbild nodibinājums Pasaules Dabas Fonds.