What would you like to search for?

Ziņas un jaunumi

Aicinām uz dokumentālās filmas "Aizsprostu mednieki" pirmizrādi

Atzīmējot Pasaules zivju migrācijas dienu, Pasaules Dabas Fonds aicina uz dokumentālās filmas pirmizrādi “Aizsprostu mednieki" 24. maijā pulksten 17.30 kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē, lai aktualizētu jautājumu par brīvi plūstošu upju nozīmi.

Sekojot spāņu inženieres Pao Fernandesas Garido (Pao Fernández Garrido) piedzīvojumiem, filma iepazīstina ar pasaules “upju varoņiem” visos kontinentos, kuru aizraušanās ir atjaunot upes un to ekosistēmas. Laura Vildmana (Laura Wildman) no ASV, Roberto Eple (Roberto Eplee) no Francijas ir tikai daži no filmā satiktajām personībām. Francija kopā ar ASV pirmās uzsāka aizsprostu nojaukšanu 1996. gadā, demontējot aizsprostu Selunas upes krastos, kā arī daļēji likvidējot Poutes aizsprostu. 
 
Pasākums tiek organizēts Pasaules zivju migrācijas dienas ietvaros, un tā mērķis ir iesaistīt sabiedrību, politiķus, NVO un zinātnes kopienas pārstāvjus sarunās par iespējām upju atjaunošanā un migrējošo zivju populāciju aizsardzībā. Pirms filmas aicinām uz nelielu diskusiju, kuru vadīs Pasaules Dabas Fonds. 
 
Bezmaksas biļetes uz filmas seansu iespējams izņemt kinoteātra Splendid Palace kasē vai https://ej.uz/AizsprostuMednieki.
 
Pasākuma programma:
17.30 Ierašanās un neformālas sarunas pie vīna glāzes
18.00 Diskusija par iespējām upju atjaunošanā un migrējošo zivju populāciju aizsardzībā. Moderē Pasaules Dabas Fonds
18.30 Filmas “Dam Busters” (“Aizsprostu mednieki” latv. val.) pirmizrāde
 
Režisors: Francisko Kampos- Lopezs (Francisco Campos-Lopez)
Valoda: angļu
Subtitri: latviešu valodā 

DALIES!

Palīdzi mums izplatīt šo ziņu