What would you like to search for?

Ziņas un jaunumi

Plūdu postījumi Pakistānā

Rekordlielās musonu lietavas ir izraisījuši postošus plūdus Pakistānā, un trešdaļa valsts teritorijas ir zem ūdens. Lai likvidētu globālās sasilšanas izraisītās katastrofas sekas Pakistānā, būs jāveic ilgtermiņa ieguldījumi un jāstiprina tās noturība pret klimata pārmaiņu radītajiem riskiem.

Pakistāna saskaras ar smagu humanitāro krīzi, ko izraisījušas rekordlielas musonu lietusgāzes un ledāju kušana, kas skārusi visas valsts teritoriju. Postījumu apmērs ir milzīgs un biedējošs. Tiek lēsts, ka cietuši 33 miljoni cilvēku — aptuveni 15 % iedzīvotāju — un, traģiskā kārtā, vairāk nekā 1300 cilvēku jau ir zaudējuši dzīvību.

Pakistānas iedzīvotāju un vides ilgtermiņa atveseļošana būs ilgstošs uzdevums, kam būs vajadzīgi ievērojami, pastāvīgi resursi un apņēmīgs starptautisks atbalsts.

Pasaules Dabas Fonds (WWF) Pakistānā īsteno projektus vairākos virzienos, tostarp Balučistānā, visvairāk cietušajā valsts dienvidrietumu reģionā, kur tieši sadarbojoties ar tūkstošiem kokvilnas audzētāju 75 000 hektāru platībā. Pašreizējās aplēses liecina, ka ceturtā daļa no šīs platības un 30-40 % iedzīvotāju ir cietuši.

Pašreizējā ārkārtas situācija apdraud Pasaules Dabas Fonda (WWF) un Pakistānas valdības pēdējos 20 gados veiktos kopīgos saglabāšanas centienus, piemēram, globālo upes delfīnu iniciatīvu, kuras rezultātā kritiski apdraudēto Indas upes delfīnu skaits ir gandrīz dubultojies, kā arī zvejnieku un citu šajos centienos iesaistīto kopienu dzīvības.

Papildus tūlītējai neatliekamajai palīdzībai būtisks būs ilgtermiņa atbalsts. Šī katastrofa ir īpaši aktualizējusi nepieciešamību Pakistānu virzīt uz noturību pret klimata pārmaiņām, lai tā spētu labāk sagatavoties un reaģēt uz klimata pārmaiņām un ar klimatu saistītiem riskiem. Pakistānas valdības un Pasaules Dabas Fonda vadītā vērienīgā dabā balstīto risinājumu iniciatīva ReCharge Pakistan, kas uzlabos Indas upes baseina veselību, atjaunos mitrzemes un, kas ir ļoti svarīgi, mazinās plūdu ietekmi uz 10 miljoniem cilvēku, ir piemērs svarīgiem ilgtermiņa plāniem, kuriem būs nepieciešams pastāvīgs atbalsts.

Pasaules Dabas fonda Pakistānā ģenerāldirektors Hammads Nakī Hāns (Hammad Naqi Khan): "Mēs esam dziļi sarūgtināti par situāciju Pakistānā un plūdu izraisīto postījumu apmēriem. Pakistāna ir valsts, kas globālās sasilšanas izraisīšanā ir izdarījusi ļoti maz, taču tā ir viena no visneaizsargātākajām valstīm pret globālās sasilšanas sekām, un šī katastrofa ir satriekusi tās iedzīvotājus un ekosistēmas. Šobrīd WWF koncentrējas uz ārkārtas palīdzības sniegšanu un piegādēm, lai palīdzētu cietušajām kopienām, bet ilgtermiņā mēs turpināsim centienus veidot cilvēkiem un dabai būtisku noturību pret klimata pārmaiņām. Mēs esam pateicīgi par sabiedrības atbalstu šajos grūtajos laikos."

Pasaules Dabas Fonds Apvienotajā Karalistē ir izsludinājis ārkārtas aicinājumu, lai atbalstītu neatliekamās palīdzības pasākumus Pakistānā - vairāk informācijas, tostarp par to, kā ziedot, atrodama šajā vietnē.
 

“Plūdu postījumi Pakistānā” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par “Plūdu postījumi Pakistānā" saturu atbild nodibinājums Pasaules Dabas Fonds.

DALIES!

Palīdzi mums izplatīt šo ziņu