The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Kā upes apsekošana un talkas palīdz atjaunot un uzturēt Riežupes straujteces?
Šī gada laikā Riežupes aizsargājamajā posmā ir veikta virkne pasākumu, lai uzturētu un atjaunotu upes ekosistēmu, īpaši pievēršoties bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai. Projekta ietvaros ir veiktas vairākas upes sezonālas apsekošanas, organizētas talkas ar sabiedrības iesaisti, kā arī, rīkotas diskusijas ar vietējiem iedzīvotājiem. Šīs aktivitātes palīdz ne tikai uzlabot upes stāvokli, bet arī veicina sabiedrības izpratni par dabas nozīmi un ekosistēmu aizsardzību.
Projektā iesaistīta vietējā sabiedrība, organizējot talkas, kuru laikā izvākti bebru dambji un koku sanesumi, lai atjaunotu upes dabisko tecējumu straujteču posmos. Līdz šim ir veiksmīgi noorganizētas divas talkas, kurās piedalījās 30 dalībnieki – vietējie iedzīvotāji un zemju īpašnieki, veicot nozīmīgus uzlabojumus Riežupes ekosistēmā. Šajās aktivitātēs piedalījās arī Pasaules dabas fonda eksperti, kuri dalībniekiem sniedza zināšanas par dabisko upju nozīmi un to pareizu apsaimniekošanu.
Lai nodrošinātu veiksmīgu upes uzturēšanu arī nākotnē, šī gada laikā ir organizēta diskusija ar pašvaldību, zemes īpašniekiem, makšķernieku un mednieku grupām. Diskusijas mērķis ir informēt un aicināt sabiedrību iesaistīties dabas aizsardzības, upes uzturēšanas un straujteču posmu apsaimniekošanas aktivitātēs.
Par projektu ‘’Dabas Parka “Riežupe” aizsargājamo upju straujteču posmu atjaunošana un uzturēšana’’
Projekts norisinās no 2023. gada jūlija līdz 2025. gada septembrim, un tā ietvaros tiek veikti pasākumi Riežupes straujteču posmu atbrīvošanai no bebru dambjiem un koku sanesumiem. Šo aktivitāšu mērķis ir atjaunot Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamos biotopus, lai saglabātu raksturīgās sugas un veicinātu bioloģisko daudzveidību. Vienlaikus projekts palīdz uzlabot migrējošo zivju populācijas, atbalstot ES Ūdens struktūrdirektīvas mērķu sasniegšanu, un iesaista zemes īpašniekus, pašvaldības un sabiedrību kopumā.